İlginç iddia: “Yeni iPad Air modelinin kalbinde M1 olacak”iPad Air

“Peek Performance” mottolu 8 Mart Apple etkinliği kapsamında yeni bir iPad Air modeli de tanıtılacak bilgisi veriliyor.

8 Mart Apple etkinliği için saatler kaldı. Sağlam kaynaklara göre etkinlikte yeni iPad Air de gelecek. Daha önce modelin gücünü A15 Bionic işlemciden alacağı iddia ediliyordu ve bu çok mantıklıydı. Bugün ise bu değişti. 9To5Mac’in yeni iddiasına göre ürünün kalbinde çok güçlü “M1” işlemci yer alacak. İlk olarak Mac’lere gelen M1 işlemciyi tablet tarafına son jenerasyon iPad Pro ile sokan Apple, yeni Air ile süreci genişletecek gibi görünüyor ve bu gerçekten büyük bir sürpriz oluyor. Doğru çıkmama ihtimali oldukça yüksek olan çünkü iPad Air’i bir orta seviye iPad olarak konumlandıran Apple, yeni modeli mevcut iPad Air’den tasarımsal olarak sadece yeni mor renk seçeneğiyle ayıracak.

“Peek Performance mottolu 8 Mart Apple etkinliği kapsamında başka neler gelecek? YouTuber Luke Miani’ye göre ilk olarak Mac Studio lanse edilecek. Bu uzun zamandır söylenti olarak gündemde olan bilgisayar modeli, Mac mini ile Mac Pro arasına konumlandırılacak.

Temelde Mac mini’nin profesyonellere özel hali olacak Mac Studio, yüksek ihtimalle M1 Pro / M1 Max işlemciler üzerine kurulacak. 8 Mart Apple etkinliği kapsamında ayrıca 5G’ye sahip en ucuz iPhone modeli olacak iPhone SE 5G de lanse edilecek. Bu telefon mevcut iPhone SE ile aynı tasarıma sahip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yine YouTuber Luke Miani’ye göre etkinlikte 27 inç Apple Studio Display isimli monitör modeli de gelecek. Bu ürün 27 inç bir LCD ekrana sahip olacak ve Pro Display XDR’dan daha uygun fiyatlı bir seçenek olacak.

Yeni iPad Air yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More