İki beygirden fazla güç sunan elektrikli bisiklet: Ariel Rider Kepler

Elektrikli bisiklet pazarında dikkat çekmeyi başaran bir model Ariel Rider Kepler oldu. Bu bisiklet özellikle gücüyle fark yaratıyor.

Ariel Rider Kepler, kalın lastikleriyle hem arazi hem de gündelik kullanım için hazırlanan bir model konumunda yer alıyor. İki farklı gövde tipiyle kadınları da odak noktasında alan bisiklet, arkasında normal olarak 1.000W, maksimumda ise 1.800W güç sunan bir elektrik motoru taşıyor. Bunun iki beygirden daha fazla bir güç olduğu aktarılıyor ve bu bir bisiklet için fazlasıyla yüksek görünüyor. Maksimum hızı 50 km/s seviyesinde olan bisiklet, çıkarılabilir şekilde tasarlanan 52V / 20Ah 1.040 Wh pil paketi üzerine kuruluyor. Bu pil ile kullanıma bağlı olarak 121 km gibi çok yüksek bir menzil açıklanıyor. Bu menzil arazi kullanımında hızla düşüyor ancak 121 km’nin yarısı ile çoğu kişi fazlasıyla yeterli görünüyor.

Yerleşik çamurluklara ve aydınlatma sistemine sahip olan Ariel Rider Kepler elektrikli bisiklet modeli, durdurma konusunda hidrolik disk frenlerden güç alıyor ve önde süspansiyon sistemi taşıyor. Kalın lastiklerin ve bunun etkisiyle konfor sorunu yaşaması beklenmeyen bisiklet, 32 kg ağırlığında ve 136 kg’a kadar sürücüleri rahatlıkla taşıyabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ariel Rider Kepler bisiklet modeli ilk olarak yurt dışı merkezli olarak satışa çıkıyor ve 1.800 dolarlık bir fiyata sahip. Önümüzdeki ay dağıtıma çıkarılacağı aktarılan model, pazarın iddialı seçeneklerinden olmayı başardı.

Elektrikli bisiklet Ariel Rider Kepler yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More