İddialı özellikleriyle Asus ROG Phone 6D serisi tanıtıldı

Asus ROG Phone 6D

Batman paketin kutu içeriğinde yer alanlar

Donanım pazarının en önemli isimlerinden olan Asus, mobildeki ürün gamını büyütüyor. Bu sefer Asus ROG Phone 6D serisi geldi.

Bugün karşımıza Asus tarafından tam olarak Asus ROG Phone 6D ve Asus ROG Phone 6D Ultimate çıkarıldı. Direkt olarak oyuna odaklanan telefonlar, dikkat çekici bir arka kısma sahipler ve yatayda oyun oynamayı kolaylaştıracak kalınlıkta çerçeveler taşıyorlar. Teknik olarak baktığımız zaman bir sürpriz karşımıza çıkıyor ve telefonlarda Snapdragon 8 Gen1 Plus değil MediaTek Dimensity 9000 Plus işlemci yer alıyor. Bu işlemci standart 6D modelinde 16 GB RAM + 256 GB depolama ile, 6D Ultimate modelinde ise 16 GB RAM + 512 GB depolama ile kombinlenebiliyor.

Asus ROG Phone 6D Ultimate, arkasında yer alan AeroActive Portal adı verilen özel bir bölüm ile fark yaratıyor. Bu motorize bir kapak ile gelen hemen aşağıda görebileceğiniz bölüm, telefonun arkasında firmanın harici fan çözümü AeroActive Cooler 6 bağlandığı zaman açılıyor ve yüksek bir soğutma performansı getiriyor. Bu sayede işlemci sürekli olarak maksimum seviyede tutulabiliyor.

Ortak olarak kullanılan 6,78 inç 165 Hz HDR10+ destekli OLED ekranları ile akıcı bir görsel deneyim sunan telefonlar, 12 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise 50 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. 65W hızlı şarj destekli 6.000 mAh pil üzerine kurulan telefonlar, Bluetooth 5.3 desteğine ve 3.5mm kulaklık girişine sahipler. Standart 6D için yaklaşık 900 dolar fiyat belirleyen Asus, 6D Ultimate için 1.300 dolar gibi çok yüksek bir seviyeye çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada firmadan özel “Batman Edition” sürümleri de gelmiş durumda. ROG Phone 6D ve ROG Phone 6 için hazırlanan Batman’e özel bir kutu içeriği ve teması taşıyan telefonlar, tasarım detayları haricinde teknik olarak bir fark taşımıyorlar.

Batman paketin kutu içeriğinde yer alanlar

Asus’un telefonların maalesef uzun yıllardır Türkiye pazarına getirilmiyor. Bu açıdan yeni modellerin de resmi Türkiye macerası olmayacaktır. Asus’un hemen hemen tüm diğer ürünleri Türkiye’de rahatlıkla bulunabilirken, telefon tarafında neden bir geri dönüş yapılmadığı bilinmiyor.

Asus ROG Phone 6D serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’den yeni PS5 oyun kumandası

Read More