İddia: “OxygenOS ve ColorOS birleşiyor, H₂OOS oluyor”OxygenOS , ColorOS ,H₂OOS

OnePlus ve OPPO, geçtiğimiz yıl bir araya gelmişlerdi. Bunun üstüne OxygenOS ve ColorOS birleşecek, H₂OOS doğacak gibi görünüyor.

Temelde BBK Electronic Corporation altında yer firmalar OnePlus ve OPPO, geçtiğimiz yıl arge konusunda ortak çalışmalar yapacaklarını duyurmuş ve daha sonra ortaklığı bir adım ileriye taşımıştı. Kurulan ilk entegrasyondan çok memnun kaldıklarını aktaran OnePlus CEO’su Pete Lau, bu yüzden ortaklığı genişletme kararı aldıklarını açıklamıştı. Bu ortaklık sayesinde OnePlus, daha fazla kaynağa ulaşacağını ve böylece telefonlarına daha hızlı ve daha stabil güncellemeler verebileceğini söylemişti.

Yeni dönemde OnePlus artık OPPO çatısı altında bir alt marka olarak yoluna devam ediyor. OnePlus burada bağımsız durumda ancak yine de OPPO’nun altında bir firma olarak pazarda yer alıyor. Bu yeni dönemin bir faydası daha olacak o da Android üstü arayüzler OxygenOS ve ColorOS’un birleştirilmesi olacak denilmişti.

Daha önce arayüzler için isimler farklı kalacak ancak temel aynı olacak bilgisi verilmişti. Fakat bu konuda kafa karışıklığı yaratılmak istenmiyor gibi görünüyor. Çünkü sağlam bir kaynağın iddiasına göre OxygenOS ve ColorOS birleşiyor, yeni isim ise H₂OOS oluyor. Firma bu isim için marka başvurularını tamamlamış durumda.

Çin pazarında HydrogenOS olarak da gelen OxygenOS ve ColorOS’un birleştirilecek olması, geliştirme sürecini OnePlus’ın üstünden alacak, bu sayede telefonlara daha hızlı güncelleme getirilecek. İki dev isim ayrıca yeni özellikleri de gelecekte daha hızlı şekilde karşımıza çıkarabilecek.

İlginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca

Read More