İddia: Bitcoin için ileride ‘daha fazla acı’ var!


Tanınmış bir Amerikalı yatırımcı ve Galaxy Investment Partners’ın şu anki CEO’su Mike Novogratz, kripto para birimlerinin Nasdaq ile ilişkilendirilmeye devam edeceğini öngördü.

CNBC’den Squawk Box ile yaptığı röportajda Novogratz, şu anda piyasada düşüş eğilimi yaşayan kripto para birimi sektörünün mevcut durumu hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

İddia: Bitcoin için ileride ‘daha fazla acı’ var!

Yatırımcı, gelecekte Bitcoin’e ne olacağını düşündüğü sorulduğunda, kripto para biriminin Nasdaq borsa endeksi ile ilişkilendirilmeye devam edeceğini söyledi.

Bitcoin’in bundan üç ila dört yıl sonra nerede olacağını incelemek ve bunun tüm zamanların en büyük satın alma şanslarından biri olup olmadığını veya satın alma fırsatı için nakitte kalmanın daha iyi olup olmadığını belirlemek oldukça önemli. Mike Novogratz bunu şu sözlerle özetledi;

“Kripto, Nasdaq ile çok bağlantılı, bence bu korelasyon zamanla bozulacak. Dökümün betasını zaten gördük. Nasdaq %3, kripto %9 düştü. Ama daha çok acının geleceğini düşünüyorum.”

Kripto pazarını etkilemek için büyük haberlere ihtiyaç var

Mevcut durumu Covid’den ayıran şey, v şeklindeki toparlanmayı teşvik etmek için büyük bir nakit akışı olmamasıdır. Mike Novogratz konu ile ilgili şunları kaydetti: “Yeni bir hikaye ortaya çıkana kadar uğraşacağız ve sonra tekrar yola çıkacağız.”

Başka bir yatırımcı olan Michael Santoli ise şunları söyledi;

“Bitcoin’e sahip olan insanlar aynı zamanda teknolojiye de sahipler. Şu anda piyasalar ve finansal stres için önemli olan şey bu.”

Bitcoin ise, bu içeriği hazırladığımız sıralarda, son 24 saatte göre %4,84 ve önceki haftaya göre %15,94 düşüşle 32.810 dolardan işlem görüyor.

Read More

Yorum yapın