İddia: “Apple imzalı ilk AR / VR başlık modeli ertelendi”Apple

Apple AR / VR başlık modeli bir kez daha gündemde. Bu sefer iyi değil bazıları için kötü bir haber gelmiş durumda.

Apple tarafının uzun zamandır gündemde olan ilk AR / VR başlığı, daha önce 2022’nin sonunda gelecek ve WWDC 2022 kapsamında tanıtılacak bilgisiyle gündemdeydi. Şimdi başlık hakkında bir açıklama yapan Mark Gurman, kaynaklarından aldığı bilgi üzerinden başlığın 2023 yılına kaldığını iddia etti. Gurman’a göre başlığın WWDC 2022’de tanıtılma ihtimali de azaldı.

Gurman’a göre Apple başlığı erteledi çünkü halen çözülemeyen ısınma, kamera ve yazılım problemleri bulunuyor. Başlığın tam 2015 yılından bu yana geliştirildiğini aktaran Gurman, ürünün daha önce de şirket içerisinde ertelendiğini hatırlatıyor.

İlk AR/VR başlığı üzerinde “Technology Development Group” adı altında 2 binden fazla kişinin çalışmalar yaptığını belirten Gurman, başlığın rOS işletim sistemi üzerine kurulacağını da belirtiyor. Söylendiği kadarıyla buradaki r’nin açılımı “reality” yani “gerçeklik” olarak geçiyor.

Bünyesinde üç farklı ekran olacak ve iki farklı işlemci taşıyacak ürün, en son gücünü 14 inç MacBook Pro’da da kullanılan 96W güç adaptöründen alacak detayı ile gündeme gelmişti. Ürün bu tarz bir yüksek güce ihtiyaç duyacak çünkü birden fazla işlemcisiyle Mac (M1) seviyesi performans getirecek.

İlginizi Çekebilir: Gelin, Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More