Hyundai ve Rolls-Royce hava yolculuğunda devrim yaratacak!

Hava yolu ulaşımını daha da ucuzlatması beklenen yeni bir akım var. Bu akım “Uçan taksi” olabilir. Hem araba hem de uçabilen bir taşıt geliştirmek için iki büyük firma ortaklık kurduğunu açıkladı.


Hyundai ve Rolls-Royce hava yolculuğunda devrim yaratacak! - Page 1

Hyundai’nin şu anda birçok projede parmağı var. Ioniq 6’yı tanıttıktan günler sonra, otomobil üreticisinin performans bölümü bizlere N serisinin elektrikli geleceği hakkında birkaç fikir vermişti. Ancak Güney Koreli devin yollara hâkim olmak dışında gökyüzüne hükmetme hırsları da var.

Hyundai ve Rolls-Royce hava yolculuğunda devrim yaratacak! - Page 2

Holdingin Supernal bölümü yakın zamanda geleceğin uçağını tanıttı. eVTOL Araç Kabin Konsepti olarak adlandırılan bu model, Hyundai’nin Gelişmiş Hava Hareketliliğinin (AAM) geleceği olarak lanse ediliyor.

Hyundai ve Rolls-Royce hava yolculuğunda devrim yaratacak! - Page 3

Gövde şekline bakınca bir helikopter kabuğunun tasarımı söz konusu, ancak yolcu bölmesinde beş kişiye kadar oturma yeri bulunuyor. Araca girmek dramatik görünümlü martı kanatlı kapılarla sağlanıyor ve kabin, tıpkı dışarısı gibi, bir bilim kurgu romanından fırlamış gibi görünmekte.

Hyundai ve Rolls-Royce hava yolculuğunda devrim yaratacak! - Page 4

İç kısım hem hafif hem de güçlü olmasını sağlayan karbon fiberden yapılmış. Ancak yeni bir toplu taşıma aracı olarak, en önemli olan şey tabiki koltuklar. Hyundai, koza benzeri koltukların ergonomik şekillendirme sayesinde bol miktarda konfor sunduğunu ve ayrıca şık saklama bölmeleri sağladığını söylüyor. Dahası, açılabilir koltuk konsolları, yolculara elektronik cihazlarını şarj edebilecekleri bir yer de sağlıyor.

Read More

Yorum yapın