Hyundai Staria; çiçeği burnunda model kısa sürede 50 bin TL’yi aşan zam gördüHyundai Staria

Tasarımıyla fark yaratan Hyundai Staria, 10 gün bile geçmeden gördüğü zam ile Türkiye dinamikleri ile resmen tanışmış oldu.

Mayıs ayının son haftasıyla birlikte Türkiye lansmanı düzenlenerek pazara sunulan Hyundai Staria, iç pazarın “istikrarlı” zam süreciyle çok geçmeden tanıştı. Satışları başlayalı henüz 10 gün bile olmayan modelin saatler önce paylaşılan haziran ayı listelerine baktığımızda 50 bin TL’yi aşan bir zam karşımıza çıkıyor. 659.900 TL’den listelere giriş yapan Staria için bugünki güncel şartlarda seviye 713.900 TL olarak açıklandı.

Hyundai Staria fiyat listesi

Hyundai’nin haziran ayı itibarıyla paylaştığı fiyat şu şekilde;

2.2 CRDI 177 PS Prime Dizel Otomatik – 713.900 TL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Staria donanım özellikleri

Dış tasarımında uzaydan etkilenilen Staria; 5.253 milimetre uzunluk, 1.997 milimetre genişlik, 1.990 milimetre yükseklik ve 3.273 milimetre aks mesafesi değerleriyle asfalta iniyor. Aracın iç mekanında da bir yolcu gemisinin salonundan esinlenildiğinin vurgusu dikkat çekidi. Daha alçak bir konumda bulunan emniyet kemerleri ve geniş panoramik pencerelere sahip yenilikçi tasarım mimarisi, araç içindekilere ferah ve sakin bir ortam sunuyor. Kokpitte 4,2 inç renkli dijital gösterge ve 8 inç dokunmatik orta ön panel bulunuyor. Kablosuz şarj özelliğinin yanı sıra her koltuk sırasında bulunan USB şarj girişleriyle de mobil cihazların şarj edilmesine imkan tanınıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektronik park freni, otomatik ön-arka klima, geri görüş kamerası, yokuş kalkış desteği, ikincil çarpışma freni ve hız sabitleyici gibi donanımlar Staria’da öne çıkıyor.

Video

Read More