Hyundai SEVEN elektrikli SUV’un acımasız cazibesi!


Kia Concept EV9‘un sunulduğu Los Angeles’taki AutoMobility fuarında Hyundai, benzer formatta bir SEVEN modelini tanıttı. Geliştiricilerin aynı başlangıç koşullarıyla çalışmasına rağmen, Hyundai’den gelen büyük elektrikli SUV daha acımasız ve aynı zamanda daha fütüristik bir model.

Bu nedenle, gelecekteki seri Hyundai SEVEN ön kısımda “piksel” aydınlatma teknolojisi yerine Parametrik Piksel ile ayırt ediliyor. Ön kısımda vücudun tüm genişliği boyunca bir şerit şeklinde DRL ışıkları oluşturulmuş. Alt tarafta ise farlar ve dijital radyatör ızgarasında aynı bütünlük devam ediyor. Arka ışıklar, frenleme sırasında yolda kaçırılması inanılmaz derecede zor olan bir tür “oval dikdörtgen” içinde toplanıyor.

Hyundai SEVEN Acımasız Fütüristik Cazibe!

Jantlar, aracın frenleri soğutması veya akışa karşı minimum direnç katsayısı sağlaması için diskte uzanan veya gizlenen aktif aerodinamik Aktif Hava Flapları elemanları barındırıyor.

SEVEN Concept ayrıca Standart Sütunlu Kapıları olmayan salıncak kapılara sahip. Ancak iç mekân EV9’dan çok farklı bir şekilde düzenlenmiş. Orada üç klasik sıra ile seriye yakın bir versiyon gösterildiyse de burada asimetrik olarak yerleştirilmiş bireysel koltuklar ve bir köşe kanepe şeklinde daha ayrıntılı bir çözüm görünmekte.

Otonom sürüş modunda direksiyon simidi, pedallar ve gösterge paneli gözden gizlenmiş ve sürücü koltuğu yolcuların yüzüne bakacak şekilde konuşlandırılmış. Derin hava temizleme için Hijyen Hava Akış Sistemi ve UVC Sterilizasyonu kullanılmış. Oturma odası şeklinde böyle bir salonun üretim versiyonuna ulaşacağını hayal etmek zor, ancak premium segment için oldukça mümkün.

Hyundai SEVEN elektrikli Crossover’ın temeli olarak, tescilli E-GMP (Elektrikli Küresel Modüler Platform) platformu kullanılmış. 350 kW kapasiteli yüksek hızlı şarj ile 480 km menzile sahip.

Read More

Yorum yapın