Hyundai Santa Fe için ilginç geri çağırma; “aşırı soğukta bozulabilir”

2022 Hyundai Santa Fe

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak gerçekleştirilen geri çağırma, 293 adet Hyundai Santa Fe versiyonunu kapsayacak.

Türkiye’de olduğu gibi Avrupa ve Amerika pazarında Hyundai cephesinin yüksek seviye kozlarından birisi olan Santa Fe, özellikle yeni nesliyle beğeni topladı. Tucson’daki tasarım evriminin daha premium çekilde harmanlanarak özgün bir dille yansıtıldığı model şu sıralar ilginç bir geri çağırma ile gündemde. Amerika merkezli olarak radarımıza takılan gelişmelerde, yeni Hyundai Santa Fe ailesinin hibrit versiyonlarında kaza riskini artırabilecek bir hata tespit edildi. Sürücü tarafındaki dijital ekranı merkeze alan bu hatanın içeriğinde, aşırı soğuk havalarda panelin düzgün çalışmasını engelleyecek altyapı problemlerine neden olabileceği bilgisi yer alıyor. Hyundai’nın problemi ilk olarak birkaç ay önce değerlendirmeye alıp üzerinde araştırma gerçekleştirdiği de geri çağırma kapsamında masada görünen detaylar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Santa fe sahipleri konuyla ilgili bilgilendirilecek

Problemin tespit edilmesiyle birlikte alınan geri çağırma kararı öncesinde, bu konu üzerinden markaya herhangi bir kaza raporunun gelmemiş olması da adımın zamanında atılacağı anlamına geliyor. Birleşik Devletler’de toplamda 293 aracı içerisinde alacak olan geri çağırmadan etkilenen araçların, 25 Ekim 2021 ile 1 Aralık 2021 tarihleri arasında üretim bandından inenleri kapsadığını görüyoruz. Tüm detayların netleşmesinin ardından en geç 25 Şubat’a kadar araç sahiplerine ulaşacak olan Hyundai, kullanıcılara araçlarını en yakın yetkili servise götürmelerini isteyecek. Geri çağırma kapsamında yapılacak olan onarım veya değişim işlemlerinin hiçbirinden para talep edilmeyecek.

İlgili video

Hyundai Santa Cruz pickup üretimi

Read More