Hyundai Creta N Line; kompakt SUV sportif dokunuşla harmanlandı

Motor sporlarından ilham alınan dokunuşlarıyla sahneye çıkan Hyundai Creta N Line, standart versiyona göre çok daha dikkat çekici görünüyor.

Avrupa’da son yıllarda yakaladığı başarıyla adından sıkça söz ettiren Hyundai, ürün gamındaki iddialı dönüşümü dış pazarlara da yansıtmayı ihmal etmedi. Fiyat/performans odaklı araçların öne çıktığı bölgeleri de içerisinde alan bu dönüşüm kapsamında kullanıcılar çok daha tatmin edici Hyundai modellerine erişebiliyor. Kompakt SUV segmentinde seyreden temsilcisi Creta’yı da bu formül kapsamında geçtiğimiz yılın son çeyreğinde makyaja alan Güney Koreli üretici, yeni model yılıyla birlikte aileye ilk kez N Line paketini de ekledi. Türkiye’de de Tucson ve i20 gibi önemli modellerden tanıdığımız sportif dokunuşlarla Hyundai Creta, segmentinde çok daha dikkat çekici bir konuma geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Hyundai Creta N Line

Creta’ya getirilen N Line rozetiyle birlikte tıpkı tanıdığımız dönüşümlerde olan temel parçalara dokunuşlar karşımıza çıkıyor. Izgarada yapılan genişleme, tamponlar, versiyona özel olarak tasarlanan 17 inçlik jant seti ve gövde renginden farklı aynalar dış taraftan kolaylıkla ayırt edici bir hissiyat uyandırıyor. N Line ile birlikte kokpit tarafında da performansa vurgu yapan kırmızı renk dikişler, N logolu koltuklar, N vites topuzu ve direksiyonun dikkat çektiğini görüyoruz. Ailenin zirve versiyonlarından birisi olarak listelere girecek olan modelde aktif ve pasif sürüş destek asistanlarının tamamı standart olarak sunuluyor. Güney Amerika pazarında 1.0 litrelik turbo üç silindirli motorla satışa sunulacak olan Creta N Line, 6 kademeli otomatik şanzımanla gelen kombinasyonda 120 PS güç ve 172 Nm tork değerlerine sahip olacak.

Read More