Huawei Watch D akıllı saatin tansiyon ölçümü göstermelik olmayacak

Tansiyon ölçme yeteneğine sahip Huawei Watch D akıllı saat modeli, ortaya çıkanlara göre bu özelliği sırf yapabiliyor olmak için yapmayacak.

Huawei Watch D akıllı saat resmi olarak 23 Aralık tarihinde lanse edilecek. Direkt olarak yukarıdaki tasarıma sahip olan akıllı saat, kan basıncını belirleme konusunda oldukça hassas ve etkili seviyede yer alıyor.

Daha önce gelen bilgilere göre sınıf 2 sağlık cihazı sertifikasına sahip olacağı (Çin’den alınmış) aktarılan ürün, hemen aşağıda izleyebileceğiniz videoda da görebileceğiniz üzere tansiyon ölçüm sürecinde sadece gövdesini değil kayışını da aktif olarak kullanıyor.

Modelin kayışı içerisinde “hava yastığı” olarak geçen çıkarılabilir bir bölüm yer alıyor. Bu yukarıdaki fotoğraflarda da görebileceğiniz hava yastığı, gerçek tansiyon aletleri gibi bileğin sıkılarak doğru sonuçlar alınmasına imkân tanıyor.

Kan basıncını olabilecek en iyi şekilde almak adına kayış üstünden bilek kalınlık ölçümü sunan ve buna göre farklı boyutlarda hava yastıkları kullanılmasını öneren ürün, yan tarafında iki farklı fiziksel buton taşıyor. Son gelen bilgilere göre 32 MB RAM’e 4 GB dahili depolamaya sahip olan Huawei Watch D, Bluetooth kulaklıklara bağlanabiliyor ve iki farklı renkte elde edilebiliyor.

Tam olarak siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renkte elde edilebilecek model, henüz kesin değil ancak 470 dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak.

Huawei Watch D yanında Huawei P50 Pocket da geliyor

Huawei’nin kendisi için bir ilke imza atacak yeni katlanabilir telefon modeli Huawei P50 Pocket (Daha önce Mate V olarak da geçiyordu), Galaxy Z Flip benzeri dikey katlanabilir yapıda olacak. Geçtiğimiz ay seri üretime alındığı yönünde bilgiler gelen telefon, kaynaklara göre Galaxy Z Flip3’ten daha ucuz ve sağlam olacak. Çünkü modelin yeni nesil bir menteşe sistemi kullandığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei’nin uzun süredir geliştirdiği bu yeni menteşe, kaynaklara göre daha az parçadan oluşuyor ve böylelikle hem daha ucuza üretebiliyor hem de parça azlığı üzerinden bozulma riskini azaltıyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!

Read More