HUAWEI MatePad Pro’nun gelişmiş ekranı profesyonel bir kullanım sunuyor


HUAWEI MatePad Pro, neredeyse bazı dizüstü bilgisayarların ekranları büyüklüğünde 12,6 inç ekrana sahip ilk Huawei tablet. Daha büyük ekran, üretkenlik için daha fazla alan sağlıyor. İlk olarak, daha büyük bir ekran aynı anda daha fazla bilgiyi sığdırabilir ve daha iyi çoklu göreve olanak tanır. Çoklu Pencere ile kullanıcılar, HUAWEI MatePad Pro’da aynı anda dört adede kadar uygulamayı açabilir. İkincisi, içerik oluşturucular için ekran dijital bir tuval gibidir. Daha büyük ekran, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları için onlara özgürlük sağlar.

Ayrıca HUAWEI MatePad Pro, FullView DNA’sını seleflerinden devralarak şu anda dünya çapında mevcut olan tüm tabletler arasında en yüksek olan yüzde 90 ekran – gövde oranı sunuyor. Kullanıcı ister oyun oynasın veya film izlesin, her biri yalnızca 5,6 mm olan çerçeveler neredeyse hiç fark edilmiyor.

Gerçeğe yakın ekranlar en yüksek netliği sunar

HUAWEI MatePad Pro’nun ekranının renk doğruluğu da aynı derecede harika. Üretilen her bir tablet ekranı, ΔE

Ayrıca HUAWEI MatePad Pro, DCI-P3 renk gamını da destekler. Bu renk gamı film endüstrisi tarafından tanımlanır, bu yüzden bazen dünyanın belirli yerlerinde film renk gamı olarak da bilinir. HUAWEI MatePad Pro’ya sahip kullanıcılar geniş renk alanı desteği sayesinde, tablette içerik tüketirken kendilerini canlı, otantik renklerin dünyasına kaptırabilirler.

HUAWEI MatePad Pro ayrıca milyonda bir yüksek kontrast oranını da destekler. Yüksek kontrast oranına sahip olması, ekranın herhangi bir sahnenin karanlık ve aydınlık alanlarında en ince ayrıntıları bile üretebileceği anlamına gelir.

Donanım düzeyinde düşük mavi ışık ve çeşitli göz koruma özellikleri

Uzun süre ekrana bakmak gözleri gerçekten yorabilir, hatta görme sorunlarına ve migrene neden olabilir. Tüm bunların arkasındaki sebep mavi ışıktır. Mavi ışık, tüm görünür ışık türleri arasında en kısa dalga boyuna sahiptir ve spektrumdaki morötesi ışınlara en yakın görünen ışık türü olduğu için en fazla enerjiyi taşır. Verebileceği hasar potansiyel olarak kalıcı olabilir.

HUAWEI MatePad Pro, mavi ışık spektrumunu tasarlarken 415nm ila 455nm dalga boylarına sahip zararlı mavi ışıklardan kaçınan donanım çözümünü kullanır. HUAWEI MatePad Pro’nun dünyanın TÜV Rheinland Full Care Display 2.0 sertifikasını alan ilk tableti olduğunu da belirtmekte fayda var; bu, kullanıcıların ekranın gözlerini incitmeyeceğini bilerek gönül rahatlığıyla tabletin keyfini çıkarabilecekleri anlamına geliyor.

12,6 inçlik HUAWEI MatePad Pro, 2. Nesil M-Pencil, Manyetik Klavye ve taşıma kılıfı aksesuarlarıyla birlikte 9.999 TL fiyat etiketiyle HUAWEI Online Mağaza üzerinde satışa sunuldu. Ayrıca vade farksız 4 taksit fırsatı da kullanılabiliyor.

Read More

Yorum yapın