Huawei Mate X3 katlanabilir telefon ile çok yakında tanışabilirizHuawei Mate X3

Huawei, ABD ambargosu altında telefon üretmeye devam ediyor. Firmanın ürün gamına çok yakında Huawei Mate X3 de dahil edilecek.

Huawei Mate X3 katlanabilir telefon modeli, sağlam kaynakların açıklamasına göre ay sonunda resmi olarak lanse edilecek. Henüz bu konuda net bir tarih verilmiyor ancak telefon hemen hemen kesin olarak ay bitmeden geliyor. Katlanabilir telefon pazarının en önemli isimlerinden olan Huawei, yeni telefonu Mate X3 ile yukarıdaki Mate X2 ile benzer bir gövde tipini benimseyecek. Yani yine Galaxy Z Fold serisinin karşısına çıkacak yeni telefon, bazı sızıntılara ve kayıt verilerine göre ışında 6,5 inç 90 Hz OLED ekran taşıyor. İçeride ise 8 inç’lik bir 90 Hz OLED ekranın olduğu aktarılıyor.

Gücünü 5G desteği olmayan Kirin 9000 işlemciden alacağı iddia edilen Mate X3, aktarıldığı kadarıyla HarmonyOS‘un en güncel sürümü üzerine kurulacak. 55W ya da daha yüksek güçte bir hızlı şarj sistemi ile gelmesi beklenen telefon, iddialara göre 4.500 mAh pil ile 50 megapiksellik bir ana kamera taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz satış fiyatı hakkında bilgi olmayan ancak ucuz olması kesinlikle beklenmeyen telefon, Türkiye’de de satılabilir. Türkiye pazarında en son P50 Pocket modelini satışa suna Huawei, yeni amiral gemisi katlanabilir telefon modelini de Türkiye pazarına sınırlı sayılarda da olsa getirebilir.

Huawei Mate X3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More