Huawei Mate 50E’de tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı


Akıllı telefon dünyasında yeniden söz sahibi olabilmek için Mate 50 serisine fazlasıyla güvenen Çinli teknoloji devi Huawei, serinin dördüncü modelini de resmen tanıttı. Diğer 3 modele göre daha bütçe dostu bir fiyatla karşımıza çıkan Huawei Mate 50E bu yönüne rağmen özellik bakımından son derece tatminkar duruyor.

Gücünü Snapdragon 778G yonga setinden alan Huawei Mate 50E’de tıpkı diğer 3 modelde olmadığı gibi yine 5G bağlantı desteği bulunmuyor. Seriye ismini veren Mate 50 modeli gibi 6,7 inç büyüklüğünde ve 90Hz yenileme hızında OLED ekrana sahip olan Huawei Mate 50E 128GB’lık dahili depolama alanına sahip.

Huawei Mate 50E’de tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Telefonun arka yüzeyinde 50MP’lik ana kamerasını yine 13MP’lik ultra geniş açılı sensörüyle destekleyen yeni modelin ön yüzeyinde ise 13MP’lik bir selfie kamerası bulunuyor. Elektriksel gücünü 4.460mAh’lık bataryasından alan telefon aynı zamanda 66W hızlı şarj teknolojisi desteği sunmayı da ihmal etmiyor.

Hayranlarının karşısına siyah, gümüş ve mor renk seçenekleriyle çıkacak olan Huawei Mate 50E’nin başlangıç fiyatı ise 575 dolar olarak belirlendi. Özellikleri ve seride yer alan diğer modellerin fiyatları göz önüne alındığında, Huawei’nin Mate 50E modelini gerçekten de bütçe dostu bir cihaz olarak tutmak istediğini görüyoruz. Ancak bu hamlesi akıllı telefon kullanıcılarında ne kadar karşılık bulur işte orasını da zaman gösterecek.

Read More

Yorum yapın