Huawei Mate 50 serisi bomba gibi geliyor!


Huawei görünüşe göre yakında Mate 50 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yoğun bir yıl geçiren şirket yeni telefon serisi ile beklentileri karşılayacak. Şirketin yeni nesil amiral gemisi modellerinin önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi bekleniyor ve piyasaya sürülmeden önce Mate 50 ve Mate 50 Pro, Çin’deki birden fazla sertifika veri tabanında görüldü.

Bu veri tabanlarında karşımıza çıkan cihazların da özellikleri netletmiş oldu. Sertifikasyon web sitesindeki görüşler, cihazların yakında piyasaya sürüleceğini de ima ediyor. Bilmeyenler için, Çinli teknoloji devinin Mate 50 serisindeki Mate 50, Mate 50e, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS sürümü de dahil olmak üzere bir dizi modeli tanıtması bekleniyor. Ne yazık ki, şirket henüz yaklaşmakta olan akıllı telefonlarla ilgili daha ince ayrıntıları resmi olarak açıklamadı, ancak bilinen güvebilir bir kaynak olan Digital Chat Station, Mate 50 serisi ile ilgili bazı özellikleri paylaştı.

Huawei Mate 50 serisi bomba gibi geliyor!

huawei

Sosyal medya paylaşımlarına bakıldığında Mate 50 serisinin 66W hızlı şarj desteği ile donatılacağı ve Çin’deki üç sertifika web sitesinden (yani 3C, SRRC ve CTA) geçtiği iddia edildi. Kaynak ayrıca, Huawei Mate 50 Pro’nun biyometrik güvenlik için normal yüz tanıma sisteminin yanı sıra bir dizi yeni özellik ve işlev olacağını da ekledi. Ayrıca ön tarafta da kavisli bir ekran tasarımına sahip olacağı bildiriliyor.

Önceki bir rapora göre, Mate 50 serisi Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinin yalnızca 4G sürümüyle donatılacak. Bu arada, Mate 50e modeli Snapdragon 778G SoC’ye sahip olacak. Bunun dışında, temel model 90Hz yenileme hızına sahipken, üst seviye Pro ve RS modelleri daha yüksek 120Hz yenileme hızı sunacak. 

Read More

Yorum yapın