Huawei Mate 50 cihazlarının kamerası hakında şaşırtan detay!


Huawei, 6 Eylül lansmanından önce yaklaşmakta olan Mate 50 serisiyle ilgili en ilginç söylentilerden birini resmi olarak doğruladı. Şirketin yeni telefon serisi bir süredir merakla bekleniyor. Bu kapsamda söylentiler ve detaylar da gelmeye devam ediyor. Şirketin duyurusuna göre telefonların kameralarında değişken bir diyafram açıklığı olacak.

Huawei Mate 50 cihazlarının kamerası hakında şaşırtan detay!

Bugünlerde hemen hemen tüm telefonlar, nadir istisnalar dışında sabit diyaframlara sahip ve hatta bunlar genellikle iki ayar arasında geçiş yapabilme kapasitesi ile geliyor. Huawei ise bu özelliğin olup olmayacağını belirsiz tuttu, ancak söylentilere göre telefonlar diyaframı f/1,4 ve f/4 arasında sorunsuzca çevirebilecek. Bu, kullanıcılara alan derinliği üzerinde kontrol sağlayacak ancak aynı zamanda kameranın deklanşör hızını yavaşlatmasına da olanak tanıyacak. .

Güvenilir bir kaynak olan Dijital Sohbet İstasyonu, Huawei Mate 50 Pro için dörtlü kamera kurulumu hakkında raporlar sunmuştu. Bu raporlara göre 50MP ana (IMX766, 1/1.5”), 13MP ultra geniş (IMX688), 40MP siyah beyaz (IMX600) ve 64MP 3.5 x periskop (OV64B, 1/2”) karşımıza çıkacak. Kameralar, bir HiSilicon NPU içeren görüntü işleme için Huawei’nin şirket içi XMAGE teknolojisine güvenecek. 6 Eylül’deki lansmana çok az kalmışken şirketin yeni ürünleri üzerinde beklentiler de fazlasıyla artmaya devam ediyor. 

Read More

Yorum yapın