Huawei, HarmonyOS işletim sistemli yeni bir akıllı gözlük tanıttı

Huawei akıllı gözlük

Huawei bugün ürün gamına HarmonyOS işletim sistemli yeni bir akıllı gözlük modeli de ekledi. Ayrıca başka bir ürün daha geldi.

Huawei bugün sabahtan iki önemli duyuru yaptı. Firma aşağıdaki haberlerde detaylarına ulaşabileceğiniz P50 Pocket katlanabilir telefon ve Watch D akıllı saat ile oldukça ses getirdi. Firma bunlara ek olarak sayfada gördüğünüz akıllı gözlüğü de görücüye çıkarttı.

Ön bölümü çıkarılabilen ve bu sayede üç farklı tasarım ile özelleştirilebilen ürün, şirketin kendi geliştirdiği HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruluyor. Bünyesinde birçok benzeri gibi bir ekran olmayan ürün, akıllı özelliklerini daha çok işitsel olarak sunuyor.

Genel olarak bizce şık olan model, bünyesindeki hoparlörler ile müzik çalabiliyor ve bu hoparlörleri Huawei’nin sesli asistanı Celia ile etkileşim sürecinde de kullanıyor. Bunun için mikrofonlar ile de donatılan ürün, bağlı telefon üzerinden telefon görüşmesi için de kullanılabiliyor.

Gözler ve duruş için bazı sağlık özellikleri taşıyan su sıçramalarına ve yağmura dayanıklı yeni Huawei akıllı gözlük, aktarıldığı kadarıyla 16 saatlik bir karma kullanım ömrü sunuyor. Model ile spesifik olarak 6 saat müzik dinlenebiliyor, 4,5 saat kadarsa telefon görüşmesi yapılabiliyor.

Numaralı cam opsiyonu da sunulan model için açıklanan başlangıç fiyatı 266 dolar seviyesinde. Güneş gözlüğü opsiyonu ise 299 dolar bir fiyat çıkarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei imzalı bir diğer yeni ürün ise MateBook X Pro 2022 oldu

Firmanın en yeni dizüstü modeli 1.490 dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip. 14 inç ekranında 90 Hz yenileme hızı sunan ürün, 60Wh pil paketine sahip ve 1,38 kg ağırlığında.

Intel’ın 11. jenerasyon Rocket Lake (Core i5 ve Core i7) işlemcilerinden güç alan dizüstü, Intel Iris Xe grafik birimi kullanıyor ve 16GB LPDDR4x RAM ile 1 TB M2 SSD ile donatılabiliyor. Kutusundan Windows 10 ile çıkan dizüstü, ileride Türkiye’de de satılacaktır.

İlgili Video

Read More