House of the Dragon, Game of Thrones’u geride bıraktı!


Game of Thrones tüm zamanların en çok izlenen yapımlarından biriydi. İlk bölümünden itibaren milyonlarca insanı ekranlara kitleyen ünlü yapım, 2019 yılında final yaptığında arkasında hüzünlü yüzlerce milyon insan bırakmıştı. Ancak geçtiğimiz gün itibariyle HBO tarafından yayınlanan dizinin ilk spin off’u House of the Dragon, ilk gün verilerine göre platformun tüm zamanların en iyi açılışını yapan dizisi unvanını ele geçirdi.

HBO tarafından yapılan açıklamaya göre dizi yayınlandığı ilk gece sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 9 milyon 986 bin kişi tarafından izlendi. Bu sayı Game of Thrones’un bile ilk gün sayısının üzerinde.

House of the Dragon, Game of Thrones’u geride bıraktı!

Bu pencereden bakıldığında boynuz kulağı geçti ve House of the Dragon ilk gün performansıyla Game of Thrones’u geride bıraktı diyebiliriz. Ancak eğer ölçüt olarak Game of Thrones’un son bölüm performansını dikkate alacak olursak, o zaman yeni dizinin daha çok yol alması gerek demektir.

Nitekim Game of Thrones’un final bölümü ilk gecesinde tam 19 milyon kişi tarafından izlenmişti. Öte yandan bu spin off macerasının, asıl diziye olan ilgiyi de arttırdığı bir gerçek. HBO tarafından yapılan açıklamaya göre, House of the Dragon bilgileri ortaya çıktığından bu yana Game of Thrones izleyenlerin sayısı katlandı. Hatta bu ay Game of Thrones izleyenlerin sayısı geçtiğimiz aya göre %90 oranında artmış. Bakalım ilerleyen bölümlerde daha ne gibi gelişmelere tanıklık edeceğiz.

Read More

Yorum yapın