Horlama takibi yapabilen akıllı saat; OPPO Watch Free incelemesiOPPO Watch Free

OPPO’nun yeni aktivite cihazı OPPO Watch Free, uzun pil ömrü, hafif tasarımı ve egzersiz yetenekleriyle pazara yeni bir soluk getiriyor. Büyük ekranlı AMOLED ekranıyla dikkat çeken cihazı değerlendirelim.

Artık çoğu aktivite bilekliği akıllı saatlerin sundukları özellikleri kullanıcılara sunabiliyor. Akıllı saatleri akıllı bilekliklerden ayıran en önemli fark akıllı saatlere uygulama yüklenebilmesi. Akıllı saatlere uygulama yüklenebilse de bu uygulamaların çoğu kullanılmıyor. Kullanıcılar akıllı telefonlarıyla gün içerisinde çok fazla zaman geçirdikleri için akıllı saatteki uygulamaları kullanmak yerine telefonlarındaki uygulamaları kullanmayı tercih ediyor.

Akıllı saatlerde ayrıca aktivite bilekliklerinden farklı olarak hoparlör ve mikrofon yer alıyor. Akıllı saatler bu yeteneklere sahip olduğu için telefonlara gelen aramalar direkt olarak saat üzerinden gerçekleşebiliyor. Ancak bu özelliğin de kullanımı çok fazla yaygın değil. Belirttiğimiz tüm bu özellikler akıllı saatlerin fiyatlarının yüksek olmasına sebep oluyor. Bu özelliklere ihtiyaç duymayan kullanıcılar aktivite bilekliklerine yöneliyor. OPPO’nun Türkiye’de satışa sunduğu OPPO Watch Free de akıllı saatlerde yer alan çoğu özelliği bünyesinde barındırıyor ve bu özellikleri uygun bir fiyata sunuyor. 1.049 TL’lik fiyat etiketine sahip olan saatin tasarımıyla başlayalım.

Read More