Honor, Çinli rakiplerini geride bıraktı; işte detaylarHonor Magic 4 Pro

Honor akıllı telefon satış gelirindeki yükselişini sürdürüyor. Araştırma şirketi Strategy Analytics‘e göre şirketin 2022 yılının ilk çeyreğinde  akıllı telefon toptan satış geliri yıllık bazda yüzde 291 artış gösterdi.

Honor’un bir önceki çeyrekte tüm markalar arasında en hızlı büyümeyi sağladığı belirtiliyor. Strategy Analytics, Xiaomi, OPPO ve Vivo gibi diğer büyük Çinli üreticilerin satışlarının aynı dönemde düştüğünü ifade ediyor. Honor’un geliri dünyada altıncı sıraya yükseldi. Şirketin 2022’nin ilk çeyreğinde küresel pazar payının yüzde 3’üne ulaştığı dile getiriliyor.

Strategy Analytics, 2022 yılının ilk çeyreğinde Honor’un toptan satış gelirinin yüzde 95’inden fazlasının Asya-Pasifik bölgesinden geldiğini tahmin ediyor. Şirketin yıllık oranı çeyrekte yüzde 370’e ulaştığı belirtiliyor. Diğer Çinli akıllı telefon üreticileri yıllık büyümelerinin keskin bir şekilde düştüğü ifade ediliyor. Ortadoğu ve Afrika bölgesinde Honor gelirinin 10 kat arttığı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor akıllı telefon satışında önemli bir başarıya imza atıyor

2022 yılının ilk çeyreğinde, şirketin küresel toptan ortalama satış fiyatının da en yüksek yıllık büyüme oranını ulaşarak yüzde 70 seviyesine yükseldiği belirtiliyor. Bu istatistiklere göre şirket, bu çeyrekte Xiaomi, OPPO, Vivo ve Realme gibi markaların yanında ilk 10 arasında yer alıyor. Şirketin önümüzdeki yıllarda da büyümesini sürdümesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More