Hogwarts Legacy’de Quidditch Olmayacak


Kurgusal fantezi sporu Quidditch, ilk romandan bu yana Harry Potter serisinin temel unsuru oldu ve hayranlar, Hogwarts Legacy’de görünüp görünmeyeceğini görmek için hevesle beklemekteydi. Oyunun web sitesindeki yeni bir SSS yazısı gelecek yıl oyun çıktığında oyuncuların bu sporda şansını deneyemeyeceklerini doğruluyor.

SSS sayfasında “Quidditch, Hogwarts Legacy’de oynanamaz” diyor. “Ancak, geçiş için süpürge uçuşu ve süpürge yarışı zorlukları oyunun bir parçası. Oyuncular ayrıca Hogwarts Kalesi’ni çevreleyen yeni ve tanıdık yerleri keşfetmek için süpürgeleri uçurabilirler.”

Hogwarts Legacy’de Quidditch Olmayacak

Quidditch, uzun zamandır Harry Potter evreninin hayranlarının en sevdiği parçalardan biri, hatta büyülü oyunu taklit eden gerçek hayattaki bir spora ilham da veriyor. Oyun orijinal kitap ve film serisinde ağırlıklı olarak yer aldı ve son birkaç on yıldaki bazı eski Harry Potter video oyunlarında da vardı. Ancak  yine de Hogwarts Legacy’den çıkarılması çok da şaşırtıcı değil. Zaten büyük bir RPG’de tüm kurgusal bir sporu yeniden yaratmak zor bir iş.

Tüm ek oyun mekaniğini tasarlamak, benzersiz animasyonlar oluşturmak, yeni diyaloglar üretmek, hepsini kalite güvence testlerinden geçirmek ve ardından bir kenara sıkışmış gibi hissetmeden ana oyuna entegre etmenin bir yolunu bulmak arasında, quidditch aceleye gelebilirdi.

Son oyun tamamen süpürgesiz olmayacak. Açık dünya RPG’si olarak sunulan Hogwarts Legacy, büyücülük okulunu, yakındaki Hogsmeade köyünü ve Yasak Orman’ı keşfetmenizi sağlayacak. Oynanış snippet’leri bu bölgeleri uçan bir hipogrif veya büyülü bir süpürgenin arkasında gezebileceğinizi gösteriyor.

Onaylanmamasına rağmen, oyun için daha büyük genişlemelerin lansmandan sonra piyasaya sürülmesi de mümkün. Geliştirici Avalanche ayrıca ön sipariş bonusları olarak birkaç DLC kozmetik paketi de oluşturdu. Quidditch’in Harry Potter hayranları arasındaki popülaritesi ve markayla olan güçlü ilişkisi göz önüne alındığında, kurgusal sporun lansman sonrası DLC yoluyla bir şekilde eklenmesine şaşırmazdık.

Hogwarts Legacy, 10 Şubat’ta PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için çıkacak. Ancak Quidditch çıkmıyorsa, sihirbaz satrancının da çıkmasını beklemeyin.

Read More

Yorum yapın