Hızlı fiyat artışı gösteren Bitcoin için sırada ne var?

Bitcoin gün içinde ortalama olarak %10’un üzerinde yükseldi ve Eylül ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Piyasa gözlemcileri, Federal Rezerv’in bir sonraki açıklamalarını izliyor olacak.

Bitcoin, daha geniş kripto para piyasası beklenmedik 2023 rallisine devam ederken, Eylül ortasından bu yana en yüksek seviyesi olan 22.000 doları geçti.

Hızlı fiyat artışı gösteren Bitcoin için sırada ne var?

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, Perşembe günü geç saatlerde sorunlu kripto para kredi kuruluşu Genesis Global Capital’in holding şirketi Genesis Global Holdco LLC’nin Bölüm için başvurduğu duyuruyu dikkate almayarak, son 24 saate göre %9,53 artışla 22.988 dolara kadar yükseldi.

Hızlı fiyat artışı gösteren Bitcoin için sırada ne var? - Resim : 1

Döviz piyasası üreticisi Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, Perşembe günü yatırımcıların Genesis’in başgösteren sorunlarını fiyatladığını kaydetti. Şirket, geçen baharda kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in ve daha yakın zamanda kripto borsası devi FTX’in çöküşünün serpintisine kapıldı.

Ether ( ETH ) de benzer bir yol izledi ve yakın zamanda Perşembe gününe göre %6,25 artarak 1.649 dolara yükseldi. CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) %6,25 arttı.

BTC son yedi günde %13 arttı ve yıl için %35 arttı. ETH geçen hafta %14 arttı ve 32 Aralık’tan bu yana %38 arttı.

Kripto ile ilgili hisse senetleri de Cuma günkü ralliden yararlandı: Exchange Coinbase (COIN) son zamanlarda %10 artarken, bitcoin madencisi Marathon Digital Holdings (MARA) %9 arttı.

Hızlı fiyat artışı gösteren Bitcoin için sırada ne var? - Resim : 2

Üretici fiyat endeksinde (ÜFE) bu hafta beklenenden daha büyük düşüş , ABD Merkez Bankası’nın parasal şahinliğinin enflasyonu dizginlediğini ve yatırımcıları canlandırdığını gösterdi. CME FedWatch aracı şu anda tüccarların Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) Şubat ayındaki bir sonraki toplantısında oranları sadece 25 baz puan (yüzde 0,25 puan) artırması için kabaca %97 şans gördüğünü gösteriyor.

STORM Partners’ın yönetici ortağı Sheraz Ahmed, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “enflasyonda mütevazı bir geri çekilme, düşüş eğilimi gösteren ücret ve istihdam verileri ve görünüşte zayıf bir dolar dahil olmak üzere” son makro verilerin piyasada bir miktar rahatlamaya neden olmasına rağmen, Fed’in nasıl başa çıkacağını söyledi. ekonomik verileri ve durgunluk korkularını dengelerken para politikasının genel olarak piyasa üzerinde büyük bir etkisi olacaktır.

Ahmed, “Ralli sonrası coşku her zaman harika bir duygudur, ancak fiyatlar yükselmeye veya düşmeye devam etse de hata yapmamak için dikkatle ele alınmalıdır” dedi.

Oanda’dan Moya, Cuma günü yaptığı bir notta, daha fazla sıkılaştırmanın Mart toplantısının ötesine geçmesi durumunda, “kripto da dahil olmak üzere genel olarak riskli varlıkların büyük satış baskısına karşı savunmasız olabileceğini” söyledi.

Read More

Yorum yapın