Hintli şirketten 165 km menzil sunan elektrikli scooter: VIDA V1VIDA V1 elektrikli scooter

Hindistan’ın ilk tam entegre elektrikli scooter modeli görücüye çıktı. VIDA V1 olarak adlandırılan araç Hero MotoCorp’un Güney Hindistan eyaleti Andhra Pradesh’de yer alan Chittoor fabrikasında üretiliyor. VIDA V1 Plus, mat beyaz, mat spor kırmızısı ve parlak siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle geliyor.

VIDA V1 Pro ise bu üç renge ek olarak mat turuncu renk seçeneğini de sunuyor. VIDA V1, Pro’da 3,94 kWh ve Plus’ta Nikel Manganez Kobalt yüksek voltajlı Li-Ion bazlı bir akü kullanılıyor. VIDA V1, yüzde 60 şarj durumu ve 2 binici ile 18 derecelik bir eğime çıkabiliyor. VIDA V1’in,
50.000 kilometrelik standart beş yıllık garantisi bulunuyor. Aküler ise üç yıl veya 30.000 kilometreye kadar geçerli bir garanti kapsamında yer alıyor. Pro modeli tam dolu pille 165 kilometre, Plus modeli ise 143 kilometre menzil vadediyor. Her iki modelde de Sport, Ride, Eco ve Custom olmak üzere dört farklı mod mevcut. Araç saatte 80 kilometre hıza ulaşabiliyor. Elektrikli scooter’larda 7 inç büyüklüğünde TFT dokunmatik bir ekran yer alıyor. Akıllı 2 yollu gaz kelebeği geri ve rejeneratif asist sağlıyor. Araçların satış fiyatları ise henüz duyurulmadı.  10 Ekim’de ön siparişe açılacak aracın teslimatı ise yıl sonunda gerçekleşecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hero MotoCorp başkanı Dr. Pawan Munjal VIDA V1 elekrikli scooter hakkında açıklamada bulundu

“Hero tarafından desteklenen aracın lansmanı, sürdürülebilir mobilitede yeni bir sayfa açıyor. ‘Yaşam’ anlamına gelen VIDA, daha iyi bir dünyayı vadediyor ve hayatla barışık olmayı kendisine ilke ediniyor. Sağlık, canlılık, neşe ve hayal kurmayı vadeden bir yaşam kalitesi! VIDA V1, egzoz emisyonlarını azaltarak, çevre dostu eylemleri teşvik ederek ve genel tüketim modellerinde bilinçli bir değişime yol açarak çok önemli bir rol oynayacak. Gezegenimizin geleceği için olumlu sonuçlar elde etmek adına ürün ve hizmetlerin değer sistemlerini ve ekosistemlerini yeniden tasarlamalıyız. Bizden sonraki nesillere daha iyi bir gezegen miras bırakmak için sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye katkıda bulunma sorumluluğunu üstlendik. VIDA V1, ‘Yol Ver’ sloganımızla daha yeşil ve daha temiz bir gezegene giden yolu açıyor.”

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

.

Read More