Herkesin gözü önünde elini kolunu sallayarak Apple mağazasını soydular


Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen soygun ve yakalanma görüntülerine artık hepimiz alıştık. Ancak Kaliforniya’da bulunan bir Apple Store mağazasında meydana gelen soygun görüntüleri, herkese “bu kadar da olmaz” dedirtti.

Güpegündüz bir saatte elini kolunu sallayarak Apple Store’a giren iki hırsız, bir anda mağazada bulunan akıllı telefon ve tablet modellerini stantlardan sökerek yanlarında getirdikleri çantalara koymaya başladı. Olay karşısında soğuk kanlılığını koruyan mağaza çalışanları bu ilginç soygunu uzaktan seyretmekle yetinirken, çalışanlar mağazanın içerisinde bulunan müşterileri hırsızlardan uzaklaştırmayı da ihmal etmedi.

Herkesin gözü önünde elini kolunu sallayarak Apple mağazasını soydular

Soygun sırasında hırsızlara müdahale edilmemesini isteyen mağaza çalışanlarının bu tavırları bir hayli şaşırtırken, aslında bu durumun temel sebebi Apple’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada saklı. Amerikalı teknoloji devi, mağazada gerçekleşen soygunlara mağaza çalışanları tarafından hiçbir şekilde müdahale edilmemesi istenmişti.

Ancak yine de elinde herhangi bir silahı olmayan soyguncuların bu davranışları karşısında hiçbir şey olmamış gibi uzaktan izlemeyi tercih eden çalışanların bu tavırları kimi çevrelerce tepkiyle karşılandı. Yapılan açıklamaya göre hırsızlar kendilerine müdahale edilmesi durumunda fiziksel şiddet göstereceklerine karşı mağaza içindekileri uyarmış ve anlaşılan bu uyarı da fazlasıyla karşılık bulmuş.

Son olarak kamera görüntülerinden kimlikleri tespit edilen soyguncuların 35 bin dolarlık cihaz çaldığı açıklanırken, söz konusu iki şahsın yakalanması için çalışmalara başlanıldı.

Read More

Yorum yapın