Henry Cavill, Superman rolüne son noktayı koyduHenry Cavill, Superman

Son dönemde The Witcher dizisindeki rolünü bırakmasıyla ses getiren Henry Cavill, Superman rolüne de son noktayı koydu.

Kaçıranlar için çok beğenilen The Witcher dizisinin şimdiye kadar iki sezonu çıktı. Şu an üçüncü sezon çalışmaları süren dizi, dördüncü sezonu da kesin olarak görecek ancak dizinin dördüncü sezonunda Henry Cavill, “Geralt of Rivia” rolünü ünlü oyuncu Liam Hemsworth‘e devredecek. Cavill, bugün öğrendiğimiz kadarıyla daha önce söylenenin aksine Superman rolünü de devam ettirmeyecek. Henry Cavill, resmi Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “James Gunn ve Peter Safran ile bir toplantı yaptım ve maalesef kötü haber vereceğim, Superman olarak geri dönmeyeceğim. Ekim ayında stüdyo tarafından geri döneceğimin açıklanmasının ardından bu haberi vermek kolay değil ama hayat bu bazen böyle şeyler olur” dedi.

Açıklamasında James Gunn ve Peter Safran’ın yeni bir DC evreni kuracaklarını belirten Cavill, Superman rolünü kimin alacağını ise açıklamadı. Superman rolü için elbette çok fazla uygun aday bulunuyor ve bu rolü şimdiye kadar çok fazla kişi canlandırmış durumda. Bu açıdan izleyiciler değişikliklere fazlasıyla alışıklar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki Henry Cavill The Witcher fanları oldukça üzen kararının neden vermişti? Bu konuda resmi olarak yapılmış detaylı açıklamalar yok ancak sürecin ne olduğu aşağı yukarı biliniyor. The Witcher dizisinde Geralt of Rivia rolünü üstlenmeyi direkt olarak Henry Cavill istedi. Çünkü Cavill, Witcher’ın hem oyun (Kendisi büyük bir PC fanı) hem de kitaplarını yakından takip eden ve evrene dizi projesinden çok daha önce hâkim olan bir oyuncu konumunda yer alıyor. Bu açıdan Cavill’in projeye bakış açısı yapımdaki diğer oyunculardan çok daha farklı bir seviyede yer alıyor.

İşte bundan dolayı Henry Cavill projenin kitaplar ve oyunlar özelinde mükemmel olmasını istiyor. Ancak Netflix ve yapım ekibi söylendiği kadarıyla bunu sunamıyor. Cavill’in projenin ve içeriğin geldiği noktadan memnun olmadığı aktarılıyor. Cavill’in bu durumu uzun zamandır dile getirdiği ve beklediği geri dönüşü alamadığı söyleniyor. Buna ek olarak Cavill kariyerinin zirvesinde yer alıyor ve birçok farklı proje üzerinde çalışıyor. Maddi olarak bir gelecek endişesi olmayan Cavill, paraya da ihtiyacı olmadığından artık içine sinmeyen bir projede yer almak istemiyor gibi görünüyor.

Henry Cavill ve Superman gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Tam 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Read More