Hearthstone’un 50 bin dolarlık ilk Battlegrounds turnuvası bugün başlıyor!


Blizzard‘ın kült oyun serisi olan World of Warcraft‘ın konusunu kartlarla kullanıcılara sunan Hearthstone yeni bir turnuva ile bugün resmen başlıyor. Büyük ödül için yarışacak birbirinden güçlü rakipler 50 bin dolarlık ödül havuzundan ödüllerini alabilmek için kıyasıya rekabet edecekler.

Büyük ödüllü Hearthstone turnuvası bugün başlayacak

Büyük ödülü almak için oyuncuların Hearthstone Battlegrounds Lobby Legends turnuvasında 1 sırayı almaları gerekiyor. Ancak Blizzard her zamanki gibi diğer sıralamalara giren oyunculara da ödüller verecek. 2-3 Nisan 2022 tarihinde Türkiye saati ile 17:45’de başlayacak olan turnuvayı resmi Youtube ve Twitch hesaplarından izlemek mümkün.

Turnuvanın işleyişi ise şu şekilde olacak:

1. Gün (2 Nisan Cumartesi): Turnuvaya katılan 16 oyuncunun tamamı iki ayrı lobiye ayrılacak ve her lobi cumartesi günü üç maçı tamamlayacak. Her maçın ardından, oyunculara sıralamalarına göre puan verilecek örnek olarak 1. sırada bitirene 7 puan, 2. sıraya 6 puan ve 8. sıra için 0 puan olacak şekilde puan oluşturulacak. Maçların sonunda, kazanılan toplam puana göre her lobiden en iyi dört oyuncu pazar günkü İlk 8’e yükselmiş olacak.

Ödül Havuzu

2. Gün (3 Nisan Pazar): İlk 8’e yükselen oyuncular bir kazanan taçlandırılana kadar devam eden bir kontrol formatında yarışacaklar. Puanlar her maçta 1. Gün ile aynı olacak şekilde kazanılacaktır, ancak birinci olmak ve kazanmak için en az 20 puan kazanması ve ardından şampiyon olabilmek birincilik maçını kazanması gerekiyor. Sadece her iki koşul da yerine getirildiğinde, bir oyuncu hem şampiyonluk ve 10.000 $ ödüllü alarak ilk Battlegrounds: Lobby Legends şampiyonu olacak.

Turnuvayı kendi kanallarında sunacak isimler

Yayıncıların ListesiDaha önce Blizzard, isteyen kişilerin bu turnuvayı kendi kanallarında yayınlayabileceğini açıklamıştı. Buradaki bağlantıda turnuvayı kendi kanallarında sunacak isimlerin kanal linklerini ve konu ile alakalı bilgileri bulabilirsiniz. Editörümüz Fahrettin Yalçınkaya kendi Twitch hesabında bu turnuvayı sizler için yayınlayacak.

Read More

Yorum yapın