Harley-Davidson imzalı ilk araziye özel Serial 1 elektrikli bisiklet

Harley-Davidson şirketinden doğan bisiklete özel marka Serial 1, bu sefer limitli sayıda üretilen araziye özel bir elektrikli bisiklet tanıttı.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Harley-Davidson’ın Serial 1 markasından çıkan elektrikli bisiklet modelleri MOSH/CTY ve RUSH/CTY, geçtiğimiz hafta 2022 yılı için yenilenmişti. Detaylarına burada yer verdiğimiz yeni modeller sonrasında bu sefer eMTB sınıfına konumlandırılan ilk seçenek BASH/MTN geldi. Birçok eMTB’den farklı olarak selesine entegre olan haricinde hiçbir süspansiyon sistemi taşımayan ve bu sayede uzun ömürlü ve kullanımı basit olarak lanse edilen model, çıkarılabilen 595 Wh pil paketine sahip ve bununla kullanıma bağlı olarak 50 km ila 150 km arasında bir menzil getiriyor. Menzil değeri sürücü ağırlığı, kullanım şekli ve yolun durumdan ciddi şekilde etkilenebiliyor.

Gücünü 90 Nm’lik Brose S Mag elektrik motorundan alan ve açık olarak fazlasıyla iyi bir performans getiren 22 kg ağırlığından elektrikli bisiklet, aktarımda pürüzsüz sürüş sağlayan Gates Carbon kayış kullanıyor ve dört pistonlu TRP hidrolik disk frenler ile kısa sürede durdurulabiliyor. 30 km/s üstünde hıza çıkabilen bisikletten toplamda 1.050 adet üretileceği açıklanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Serial 1 imzalı BASH/MTN çok şaşırtmadığı üzere ucuz değil. Bisiklet için tam 3.999 dolar yurt dışın fiyatı açıklanıyor. Harley-Davidson marka motosikletler Türkiye’de yıllarıdır satılıyor. Bu açıdan ileride Serial 1 modellerini de yollarda görebiliriz.

Yeni elektrikli bisiklet modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması

Read More