Haberler Yurt dışı eğitimi için 10 bin TL’lik nafaka

Haberler

ELİF ALTIN İstanbul – Antalya Aile Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla başvuran Salih Ç. dilekçede, Kanada’da eğitim gördüğü sırada anne ve babasının boşandığını, babasının eğitim masraflarını karşılamadığını, mağdur olduğunu, liseyi annesinin yardımı ile tamamlayıp ülkeye döndüğünü, üniversiteyi İtalya’da okumak istediğini, babasının ise bu talebini reddettiği ifade etti. Baba Ümit Ç.’nin iki büyük şirketin sahibi olduğu belirtilen dilekçede, fazlaya ilişkin masraflar saklı kalmak şartıyla 35 bin 657 lira yardım nafakası verilmesi talep edildi.

Baba Ümit Ç., avukatı Ahmet Kadir Alparslan aracılığıyla sunduğu karşı dava dilekçesinde oğlu Salih Ç.’nin iki kere girdiği hazırlık sınavında dahi başarısız olduğunu, ergin olmuş çocuğuna karşı yardım nafakası yükümlülüğü bulunmadığını ve ayrıca Türkiye’de sayısız üniversite bulunduğunu söyledi. Mahkeme, davanın kısmen kabulüne karar vererek davalı Ümit Ç.’nin davacı Salih Ç.’ye her ay 10 bin TL nafaka ödenmesine karar verdi.

MAL VARLIĞINA EL KONULMUŞTU

Baba Ümit Ç., avukatı aracılığıyla mahkemeye verdiği karşı dilekçede boşanma davası kapsamında mal varlığına ve banka hesaplarına bloke konulduğunu belirtmişti. Müvekkilinin ekonomik olarak çökmüş vaziyette bırakıldığını belirten avukatı, “Bu nedenle müvekkilim artık ekonomik olarak zor ve sıkıntılı günler çekmektedir” ifadelerini kullanmıştı.

Read More