Haberler Uyuşturucuya karşı anne hareketi başladı

Haberler

Dernek Başkanı Tülin Oygür, ekim ayında başlayan kampanyanın İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklendiğini belirtti.

‘Alenen özendirme’

Türkiye’nin farklı noktalarında çalışmaların aktif olarak yapıldığını söyleyen Oygür, şubelerin kendi bölgelerinde yaptıkları mahalle ve ev ziyaretleriyle, kentin çeşitli yerlerine kurulan tanıtım masalarıyla annelere ve ailelere ulaşıldığını ifade etti.

Özellikle annelerin farkındalığı için çalışmalar yapıldığını kaydeden Oygür, “Şarkılarda, dizilerde alenen esrara özendirme var, önce bunu anlatıyoruz. Aileler, aile değerlerini koruyarak, çocukla nasıl ilişki kurması gerektiğini bilmeli. ‘Çocukla iletişime dikkat edin’ diyoruz. Gençlerin uyuşturucuya başlama nedenleri merak ve arkadaş ısrarı. Çocuklar merakını evde gidermeli” dedi.

Tülin Oygür, kampanya kapsamında eğitim videoları, broşürler, senaryolu videolar hazırladıklardını ve “annelerhareketi.com” sitesini açtıklarını belirtti. Oygür, proje danışmanları olan Psikiyatrist Prof. Dr. Defne Tamar Gürol ve Psikiyatrist Prof. Dr. Yıldırım Beyatlı Doğan’ın da özel uzmanlık alanlarının bağımlılık tedavisi olduğunu kaydetti. Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Sekreteri Canver de İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezleri ve Okul Aile Birlikleri’nde de kampanya çalışmalarını yürütmek istediklerini aktardı.

Read More