Haberler ‘Türkiye 1671’incisi oldum’ dedi! YKS belgesi gerçek çıkmadı

Haberler

Manisa’da yaşayan 2 çocuk annesi Filiz Sert, kendisini denemek için Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girdiğini, hiçbir destek almadan ve dershaneye gitmeden 3,5 ay boyunca gece-gündüz çalışarak eşit ağırlıkta 492,62528 puan alarak, 3 milyon 243 bin 425 öğrencinin girdiği sınavda Türkiye 1671’incisi olduğunu söylemişti. Filiz Sert’in gösterdiği 2022 YKS belgesi yalan çıktı.

NE DEMİŞTİ? 

Sert, ilkokulu kırsal Yeşil Mahallesi’nde, ortaokulu ise taşımalı olarak komşu mahalle Çortak’taki Ömer-Nimet Kahraman Ortaokulu’nda tamamladığını söyledi.  Ailesinin maddi imkanları olmadığı için liseye gidemeyen Sert, 2 yıl önce bir arkadaşının tavsiyesiyle kayıt yaptırdığı açık liseyi ise 1,5 yılda bitirdiğini anlattı.

haberler Türkiye 1671incisi oldum dedi YKS belgesi gerçek çıkmadı

haberler Çiçekçi kadının kızının, Oxford'da eğitim görmediği ortaya çıktı

Çiçekçi kadının kızının, Oxford’da eğitim görmediği ortaya çıktıHaberi Görüntüle

‘MEMUR OLMAK İSTİYORDUM’

 Liseyi açıktan bitirebileceğini söylediğinde arkadaşının “Dalga mı geçiyorsun? Dışarıdan lise mi okunur” dediğini belirten Filiz Sert, “Sonrasında böyle bir şeyin mümkün olduğunu öğrendim ve kayıt yatırdım. İki çocuğuma rağmen mezun olmayı başardım. Ancak üniversiteye gitmek gibi düşüncem yoktu. Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girip memur olmak istiyordum. Yine arkadaşımın tavsiyesiyle kendimi denemek için Üniversite sınavına girdim. 3,5 ay boyunca gece-gündüz sınava hazırlandım. Sınava girerken kazanacağımı düşünüyordum. Böyle bir sonuç alacağım düşünmemiştim. Çok mutlu oldum ve sevindim. Arkadaşlarım da bu başarım nedeniyle mutlu oldu” dedi.

haberler Türkiye 1671incisi oldum dedi YKS belgesi gerçek çıkmadı

‘İLK TERCİHİM HUKUK FAKÜLTESİ’

Hep savcı olmayı hayal ettiğini belirten Sert, ilk tercihinin Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yana kullanacağını söyledi. Bu fakülteye kayıt yaptırabilmek için puanının tuttuğunu da belirten Sert, “Okumanın yaşı yok. Hayatta ne olacağı belli olmuyor. Ailelere, ekonomik durumları kötü de olsa çocuklarını okutmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu. 

GERÇEK İHBARLA ORTAYA ÇIKTI

Filiz Sert’in, sınavdaki başarı iddiasının gerçek olmadığı yönündeki ihbar adının açıklanmasını istemeyen bir ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) yetkilisi tarafından DHA’ya iletildi. Kendi gibi Manisalı olan Filiz Sert’in puanını incelediğini söyleyen görevli, “Aldığı puanla ilk 2 milyonluk gruba girebilmiş” dedi.

Bu uyarının ardından DHA muhabirinin yeniden temas kurduğu Filiz Sert, elindeki belgenin gerçek olduğunu söyledi. TC kimlik numarasıyla sonucu ÖSYM’nin internet sitesinden kontrol etme teklifini ise “TC numaramı hatırlamıyorum” diye geri çevirdi.

haberler İngiltere Merve Bozkurt'u konuşuyor!

İngiltere Merve Bozkurt’u konuşuyor!Haberi Görüntüle

Read More