Haberler Tarım Kredi Marketleri’nde indirim kuyruğu!

Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatının ardından Tarım Kredi marketlerinde indirimli ürün satışı bugün başladı. Vatandaşlar ilk gün Tarım Kredi Marketleri’nin önünde kuyruk oluşturdu.

ADIYAMAN

Adıyaman’da marketin açılış saatini bekleyen vatandaşlar, kapıların açılmasıyla indirimli ürünlerden almak için sıraya girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Fiyatları düşürün” talimatı üzerine 30’un üzerindeki temel tüketim mallarında indirime gidildi.

haberler Tarım Kredi Marketlerinde indirim kuyruğu

İndirimin ilk gününde vatandaşlar marketlere yöneldi. Yapılan indirimleri olumlu ancak yetersiz bulan vatandaşlar, daha çok indirim beklediklerini ifade etti. Vatandaşlar, ihtiyacı olan ürünleri indirimli almanın mutluluğunu yaşadı.

haberler Tarım Kredi Marketlerinde indirim kuyruğu

KÜTAHYA

Kütahya’da Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinden indirimli ürün almak isteyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu. Kütahya’nın Bahçelievler Mahallesi’ndeki Tarım Kredi Kooperatif Marketi, indirimden faydalanmak isteyen vatandaşların akınına uğradı. Vatandaşlar indirimli ürün almanın sevincini yaşadı.

haberler Tarım Kredi Marketlerinde indirim kuyruğu

Vatandaşlar, “Ürünlerde hakikaten indirim var. Ürünler hesaplı” yorumunda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla enflasyonla mücadelede temel tüketim ve et ürünlerinde indirim uygulaması çerçevesinde Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği bugün marketlerinde indirim yaptı.

haberler Tarım Kredi Marketlerinde indirim kuyruğu

ADANA 

Adana’nın Kozan ilçesinde bulunan şubeye gelen vatandaşlar fiyatları mercek altın alırken 146,90 TL satışa sulan sıvı yağ, 32 TL’den satılan 2 kilogramlık toz şeker, 52,50 TL’den satılan 5 kilogramlık un, 11.90’den satılan Türk kahvesi ve 4.5 TL’ye satılan makarnaya yoğun ilgi gösterdi.

haberler Tarım Kredi Marketlerinde indirim kuyruğu

İndirimler bazı vatandaşları memnun ederken bazı vatandaşlar daha da indirim olması gerektiğini söyledi. Sabah erken saatte markete gelen bir vatandaş indirimlerin güzel olduğunu ifade ederek şeker yağ pirinç gibi ürünler aldığını kaydetti.

MALATYA

Tarım Kredi Marketlerinin tüm şubelerinde bugün başlayacağı açıklanan indirim duyurusunun ardından sabah erken saatlerde market önünde kuyruk oluştu.

Kent merkezi muhtelif noktalarda bulunan şubelere gelen vatandaşlar 146,90 TL satışa sulan sıvı yağ, 32 TL’den satışa sunulan 2 kilogramlık toz şekere yoğun ilgi gösterdi.

haberler Tarım Kredi Marketlerinde indirim kuyruğu

Fiyatları uygun bulunan bir vatandaş, ” Piyasa göre ürünlerin çok uygun, Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımız olmasa bizler neler yapacağız “dedi.

Fiyatların çok uygun olduğu kaydeden bir başka vatandaş ise indirimlerden oldukça memnun olduklarını belirterek, indirimlerin sürmesini beklediklerini söyledi.

ESKİŞEHİR

Eskişehir’de Tarım Kredi Kooperatif Marketi önünde indirimli ürünler için günün erken saatlerinde uzun kuyruklar oluşurken, vatandaşlar arasında zaman zaman sıra tartışmaları yaşandı.

haberler Tarım Kredi Marketlerinde indirim kuyruğu

“BURADAKİ İNDİRİMLER DİĞER MARKETLERİ DE ETKİLER”

Sabah erken saatlerde gelerek Tarım Kredi Kooperatif Marketi önünde sıraya giren Mustafa isimli bir vatandaş, diğer marketlerin fiyatlarının da etkileneceğini belirterek, “İyi indirim olursa çok güzel olur. Buradaki indirimler diğer marketleri de etkiler, millet buraya yüklenir. Diğer marketlerden alan olmazsa mecburen satacaklar, ellerinde mi kalacak. Diğer marketlerde ki fiyatlarda düşer eğer buradaki indirimler güzel olursa” dedi.

İSTANBUL

Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde yapılan indirim sonrası vatandaşlar marketlerde yoğunluk oluşturdu. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu yapılan indirimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

haberler Tarım Kredi Marketlerinde indirim kuyruğu

“DEVLET KAR MARJLARININ DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU”

Yapılan indirim sonrası değerlendirmelerde bulunan Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Yapılan indirimler sonrası daha mağaza açılmadan önünde kuyruklar oluşmaya başladı. Vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen ihtiyacınızdan fazlasını almayın. Bugün itibarıyla ayçiçek yağı 160 liradan 148 liraya düştü. Cumhurbaşkanımız, Hazine ve Maliye Bakanımız, Ticaret Bakanımız çağrılarda bulunmuştu. Kar marjlarının düşürülmesi için çağrıda bulunuldu. Ne yazık ki çağrı bulmayınca devlet kendi marketinde bunu uygulamaya başladı. Temel gıda ürünlerinin neredeyse tamamında indirime gidildi. 5 Litrelik Ayçiçek yağı 165 liradan 149 liraya düştü. Dana kuşbaşı 125 Lira dana kıyma 145 Lira’ya düşmüş durumda. Mevcut durumda bu fiyatlardan aşağısını bulmak mümkün değil. Bizim dileğimiz özel sektörde üretici, aracı, toptancı, zincir marketler kısacası herkes temel ihtiyaç ürünlerinde fiyatları düşmesidir” diye konuştu.

Read More