Haberler SURVİVOR 2022 ŞAMPİYONU KİM OLDU: NİSA MI-ADEM Mİ? 2022 Survivor All Star birincisi ve şampiyonluk ödülü…

Haberler

TV8 ekranlarında bir Survivor macerası daha son buldu. Ünlüler ve gönüllüler olarak başlayan 2022 Survivor All Star, 30 Haziran Perşembe günü büyük final gecesi ile sezonu kapattı. Yeni birçok sistemin hayata geçirildiği Survivor All Star’da Yokluk Adası ve Sürgün Adası, yarışmanın en çok göze çarpan yeni kuralıydı. Yarışmacılar, bu sezon geçerli olan kurallarla en zor Survivor’ı yaşadıklarını ifade etti. İşte, 2022 Survivor finalinde yaşananlar…

YARI FİNALDE AYŞE VE BATUHAN VEDA ETMİŞTİ

Survivor’ın 29 Haziran’da İstanbul’da yapılan yarı finalinde Batuhan Karacakaya, Adem Kılıçcı, Nisa Bölükbaşı ve Ayşe Yüksel yarışmıştı. Canlı yayındaki sms oylamasında ilk elenen Ayşe Yüksel olmuştu. Survivor’da ikinci oylamada ise elenen Batuhan Karacakaya olmuştu.

haberler Survivor şampiyonu belli oldu All Starda yıllar sonra ilk yaşandı

“BURADA BİR KADIN VE BİR ERKEK ŞAMPİYON VAR”

Survivor 2022 All Star finalinde söz alan Adem Kılıçcı, duygularını anlattı. Büyük heyecan yaşadığını ifade eden Adem, “İnsanların sevgisini kazandığım ve beni buraya layık gördükleri için çok mutluyum ve destekleyen herkese teşekkür ederim. Bugün burada bir kadın şampiyon, bir erkek şampiyon var. Ben olaya böyle bakıyorum. Halkımızın takdiri her zaman önemlidir. Ada hayatında hepimiz zorlandık ve zaman zaman vazgeçmeyi düşündük. Ama bizi destekleyen insanları düşündük ve motive olduk. Bugün çok heyecanlıyım. Daha önce bu finali hiç yaşamamış gibiyim. Bugün birisi bu kupayı alacak ama ikimiz de kupayı sonuna kadar hak ediyoruz” dedi.

“BENİ SEVENLER MUTLU OLSUN İSTEDİM”

Survivor All Star finalisti Nisa ise “Çok zorlandım, bazen gitmek istedim, bazen kalmak istedim. Ama dışarıya çıktığımda ne kadar çok beni seven insan olduğunu ama sevmeyen de olduğunu gördüm. Herkesin sayesinde daha güçlü olduğumu ve ayağa kalkmam gerektiğini düşündüm. Eğer gidersem sevenlerim mutsuz olur, sevmeyenlerim ise mutlu olur diye düşündüm. Ve onları mutlu etmek istemedim. Ben sevenlerim mutlu olsun istedim. Yarışmaya istemedim gibi başladım ama orada çok düşünme vaktim oldu. Defterim vardı onu saklamıştım almasınlar diye. Onun içine yazılar yazdım resimler çizdim” şeklinde konuştu. Nisa, Survivor’da sakladığı defterine çizdiği şampiyonluk kupasının resmini de gösterdi.

haberler Survivor şampiyonu belli oldu All Starda yıllar sonra ilk yaşandı

ESKİ YARIŞMACILAR SEÇİMİNİ YAPTI

Final gecesinde şampiyonun ilanından hemen önce yarışmadan komik ve renkli anlar ekrana geldi. İlk olarak yarışmacıların Survivor serüvenindeki değişimi seyirci karşısına çıktı. Ardından yarışmacıların parkura verdiği zararları gösteren mini bir video yayımlandı. Takımların güldüren anları da geceye damga vurdu.

Survivor şampiyonluğu için Acun Ilıcalı’dan söz alan Barış Murat Yağcı, “Benim için önce üvey babam gelir sonra Adem. Seni şimdiden tebrik ediyorum sen halkın, benim ve ailenin şampiyonusun” dedi.

Ilıcalı, elenen Survivor All Star yarışmacılarının gönüllerindeki şampiyonu sorması üzerine Adem-13 Nisa-11 skoru ile son buldu. Nisa ve Adem’in değerlendirmeleri ardından Acun Ilıcalı, altı aydır Tv8’in reytinglerde birinci olduğunu belirtti.

haberler Survivor şampiyonu belli oldu All Starda yıllar sonra ilk yaşandı

2022 SURVİVOR ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

Çarşamba günü gerçekleştirilen yarı finalde Ayşe ve Batuhan finale veda etti. Adem ve Nisa ise finale yükselerek halk oylamasına çıktı. İki isimden biri perşembe gecesi şampiyonluğu elde ederek kupayı kaldırdı. 2022 Survivor şampiyonu ise oylama sonucu Nisa Bölükbaşı oldu. 2010 yılındaki Merve Oflaz şampiyonluğu ardından Survivor’da ikinci kadın şampiyon seçildi.

haberler Survivor şampiyonu belli oldu All Starda yıllar sonra ilk yaşandı

“ÖNEMLİ OLAN KUPA DEĞİL”

Sonucun açıklanmasının ardından Adem, ”Eğer bu yıl ben şampiyon olamayacaksam, bir kadın şampiyon olmasını istiyordum. Onlardan birisi de kesinlikle Nisa’ydı. Performans olarak elinden gelen her şeyi yaptı. Kendisini gerçekten tebrik ederim. Bu bizim için jübileydi. Önemli olan kupa değil, kupanın sahibi kardeşimiz oldu.” sözlerini kullandı.

haberler Survivor şampiyonu belli oldu All Starda yıllar sonra ilk yaşandı

BATUHAN’IN ŞAMPİYONLUĞA VEDASI OLAYLI OLDU

Batuhan’ın şampiyonluğu kazanamaması ardından Batuhan’ın annesinin duruma tepki gösterdiğini söyleyen Ilıcalı, canlı yayında açıklamada bulundu ve ‘Bir anneye yakışmıyor” dedi. Oğlu Survivor şampiyonu olmadığı için Survivor’ı, prodüksiyon ekibini suçlamanın doğru olmadığını dile getiren Ilıcalı, gerekli açıklamayı da finalin ardından Survivor Extra’da yapacağını belirtti.

SURVİVOR ALL STAR ÖDÜLÜ

Geçtiğimiz sezonlarda Survivor birincisi, şampiyonluk kupasının yanı sıra ayrıca 500 bin TL büyük ödülün de sahibi oluyordu. Bu sezonun ödülü hakkında henüz bir detay bulunmuyor. Ancak 500 bin TL ile 1 milyon TL arasında olabileceği düşünülüyor. Katamaranda iki yarışmacı da bir haftalık tatil keyfi sürecek.

Read More