Haberler ‘Süperstar’ Alev’in develerine el koyuldu, banka hesapları bloke edildi

Haberler

Bodrum’da emlak kiralama ve inşaat işleri yapan firmanın sahibi Alev Y., birçok kişiden para toplayıp, kiraladıkları evlerden kar payı vereceği yalanını söyledi. İddiaya göre, satışlardan yüzde 35 civarı kardan pay veren firma, bir süre düzenli olarak ödeme yaptı. İlerleyen süreçte firma, kimseye herhangi bir ödeme yapmamaya başladı. Ödemesini alamayan kişiler, polise giderek şikayetçi oldu. 50 kişinin şikayetçi olduğu olay ile ilgili inceleme başlatıldı. Ayrıca mağdurlardan 3’ünün de savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Mağdurlar, firmanın 800 kişiden 80 milyon lira topladığını iddia etti.

haberler Süperstar Alevin develerine el koyuldu, banka hesapları bloke edildi

GÖZALTI SAYISI 6’YA YÜKSELDİ

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince düzenlenen operasyonda firmanın sahibi Alev Y., babası Sinan Y., annesi Mesude Y., arkadaşı Gökhan G. ve Cahit G., gözaltına alındı. Mağdur olduğu iddiasıyla gazetecilere açıklama yapan firmanın eski çalışanı Deniz Y. de sabah saatlerinde gözaltına alındı. Polisteki işlemlerinin ardından 6 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

Öte yandan ‘Süperstar’ lakaplı Alev Y.’nin banka hesapları bloke edildi, gayrimenkul ve araçlarına şerh koyuldu. Alev Y.’nin suçtan elde ettiği gelirle 2 milyon liraya satın aldığı ileri sürülen 3 devesine de el koyuldu. 

haberler Süperstar Alevin develerine el koyuldu, banka hesapları bloke edildi

‘800’E YAKIN MÜŞTERİ, 80 MİLYON LİRA PARA’

Firmanın eski çalışanı ve mağduru Deniz Bayram, “Firma sahibi Alev Y., tarafından gayrimenkul kiralaması yapılıyordu. Alev Y.’nin müşterilerinden topladığı para karşılığı yüzde 30- 35 gibi kar payı verdiği doğrudur. Bunu Alev Y.’nin kendisi yapıyordu. Firmanın yetkilisidir. Birçok kişi bu kişi tarafından mağdur edilmiştir. Benim de kendisinden 600 bin liraya yakın alacağım var. Ailem ve çevremde mağdur ve yaklaşık 2 milyon lira gibi bir mağduriyetimiz söz konusu. Aralık ayından beri kar ve ana paramızı hiçbir şekilde alamadık. Maaşımı bile alamadım. Daha önce banka problemleri yaşadığını, hesabının bloke olduğunu ve sorunu en kısa sürede çözeceğini söyledi. 800 kadar müşterisinin olduğunu ve 80 milyon liralık bir parayla çalıştığını kendisinden duydum. Sigortasız olarak işlerini yürüten birçok kişinin olduğunu biliyorum” dedi.

haberler Süperstar Alevin develerine el koyuldu, banka hesapları bloke edildi

‘SİGORATA PRİMLERİMİZDEN ANLADIM’

Bayram, şöyle devam etti:

“Nisan’ın 7’sinde tamamen iş ilişkimi kopardım. Alev Y.’nin yanında çalışan Bahar Açkalmaz diye bir arkadaşım var. Aramızda, ‘Sigortanı yapıyor mu?’ diye konuşurken, farklı şirketler üzerinde sigorta primlerimizin yattığını fark ettik. Onun sigortası Alev Y. üzerinden yatıyordu, benim sigortam ise farklı bir şirket üzerinden. Dolandırıldığımı böyle anladım. Bunun üzerine, dün organize olduk ve suç duyurusunda bulunduk.”

haberler Süperstar Alevin develerine el koyuldu, banka hesapları bloke edildi

‘KASIM 15’TEN BERİ ÖDEME YAPILMADI’

Firmanın bir başka mağdur çalışanı Bahar Açkalmaz ise “Mayıs 2021 tarihinde ben bu işe bir arkadaşın aracılığıyla başladım. İlk başlardan kendim bir miktar yatırım yaparak işin gidişatını gördüm. Daha sonra bu işte para kazanabileceğimi değerlendirdikten sonra ailemi ve arkadaşlarımın da bu işe yatırım yapmalarına vesile oldum. Bu firmanın hem sigortalı çalışanı hem de müşterisi olarak içeride 300 bin lira kadar bir param var. Benim aracılığımla sisteme dahil olan kişilerin ise içerde toplam 800 bin lira ana paraları var. İlk başlarda bu işe girenler 4-5 ay kadar karlarını aldı, herhangi bir sorun yaşamadılar. Fakat Kasım 15’ten sonra herhangi bir ödeme yapılmadı. Ödemeler yatmadığı gibi anaparalar kaldı. Birçok kişi bu nedenle mağdur oldu. Alev Y. ile iletişime geçmeye çalıştığımızda bu konuda kendisi bankalardaki blokeyi bahane etti. Kimse parasını riske atmak istemiyor, çünkü çok büyük paralar söz konusu” diye konuştu.

Öte yandan, söz konusu firmanın sahibi olduğu ileri sürülen Alev Y. ise konuyla ilgili daha sonra avukatları aracılığıyla açıklama yapacağını söyledi.

haberler Süperstar Alevin develerine el koyuldu, banka hesapları bloke edildi

Read More