Haberler Son dakika… Zekeriya Beyaz hayatını kaybetti

Haberler

Prof. Dr. Zekeriya Beyaz, 18 Mart’ta Esenler’deki özel bir hastanede aspirasyon pnömonisi nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. O tarihten beri hastanede tedavisi devam eden Beyaz, bugün hayatını kaybetti.

ACI HABERİ OĞLU PAYLAŞTI

Beyaz’ın vefat haberini oğlu Oğuzhan Beyaz, sosyal medya hesabından duyurdu. Oğuzhan Beyaz, yaptığı paylaşımda ‘Canımın bir parçası gitti. Sevgili babam, Prof. Dr. Zekeriya Beyaz’ı kaybettik. Yarın Esenler Merkez Camii’nde öğle namazının ardından Topkapı Kozlu Mezarlığı’nda veda edeceğiz’ yazdı.

“DUALARINIZI ESİRGEMEYİN”

Evde taziyeleri kabul eden Zekeriya Beyaz’ın kızı Mihriban Beyaz, “Üç hafta önce rahatsızlandı, yoğun bakıma kaldırdık. Ondan sonra da Emr-i Hak yerini buldu. Yarın öğleden sonra yaşadığı yerde, Esenler Merkez Camisi’nde öğle namazından sonra Kozlu Mezarlığı’na defnedeceğiz. Dualarınızı esirgemeyin babacığımdan. Dualarınızı esirgemeyin” ifadelerini kullandı.

ZEKERİYA BEYAZ KİMDİR?

Gaziantep’te 1 Mart 1938’de dünyaya gelen Beyaz, ilkokulu burada, ortaokulu ise Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi’nde okudu.

haberler Acı haberi oğlu paylaştı Zekeriya Beyaz hayatını kaybetti

Nizip Ulu Camisi’nde imam hatip olarak 1 Mart 1963’te memurluk görevine başlayan Beyaz, 1972’de İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu. Beyaz, Diyanet İşleri Başkanlığında 14 yıl imam-hatiplik, vaizlik ve müftülük yaptı. Beyaz, “İslam Hukuku ve Türk Medeni Hukukuna Göre Evlenme” konulu teziyle yüksek lisans ve “İslam Hukukuna ve Türk Medeni Hukukuna Göre Aile Hayatı” konulu teziyle doktora diploması aldı.

Yazarlık ve köşe yazarlığı yapan Zekeriya Beyaz, 1991’de sosyoloji alanında doçent, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi Bölümünde profesör unvanı aldı.

haberler Acı haberi oğlu paylaştı Zekeriya Beyaz hayatını kaybetti

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde 2000-2003’te dekanlık yapan Beyaz, o dönemin ünlü ekran yüzlerinden biriydi.

2005’te yaş haddinden emekli olan Prof. Dr. Beyaz, evli ve 5 çocuk babasıydı.

Read More