Haberler Son Dakika… Ünlü oyuncu Hüseyin Elmalıpınar kalp krizi geçirip hayatını kaybetti

Haberler

Hüseyin Elmalıpınar, Şişli Feriköy Mahallesi’nde yürürken kalp krizi geçirdi. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan 51 yaşındaki oyuncunun saat 12.00’de hayatını kaybettiği öğrenildi.

ŞAFAK SEZER: UĞURLAR OLSUN
Şafak Sezer, ‘Kutsal Damacana’ ve ‘Kolpaçino’ filmlerde birlikte rol aldığı Elmalıpınar’ın vefatının ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Oyuncunun fotoğrafını yayınlayan Sezer, “Uğurlar olsun, başımız sağ olsun” diyerek, Elmalıpınar’a veda etti.

haberler Hüseyin Elmalıpınar hayatını kaybetti

HÜSEYİN ELMALIPINAR KİMDİR?
Hüseyin Elmalıpınar 23 Mart 1971 tarihinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlayan oyuncu, sahnenin alaylı oyuncularındandır.

Tiyatroya Ankara Ekin Tiyatrosu’nda başladı. İlk olarak Çiçek Taksi dizisi ile ekranlarda izlediğimiz oyuncu 2007 yılında yayınlanan Kutsal Damacana filminde ufak bir rol almasına rağmen unutulmayacak bir repliğe imza atarak akıllarda kalmıştır. 2009 yılında Kolpaçino filminde, Hüseyin adındaki bir kabadayıyı oynamıştır.

2005-2007 yılları arasında yayınlanan Acı Hayat dizisinde, önce “Terzi”nin, daha sonra “Mehmet Kosovalı”nın sağ kolu olan “Numan” karakterini canlandırmanın yanı sıra birçok dizi ve filmde rol almıştır.

Read More