Haberler SON DAKİKA: SUNGUN BABACAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VEFAT ETTİ?

Haberler

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören seslendirme mesleğinin önemli isimlerinden Sungun Babacan, 63 yaşında hayatını kaybetti. Babacan, dünyaca ünlü birçok oyuncunun seslendirmesini yapmıştı. Acı haberi Yekta Kopan, sosyal medya hesabından duyurdu.

“AKIL HOCAM, USTAM”

Yazar, sunucu ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan, Twitter hesabından Sungun Babacan fotoğrafıyla birlikte “Canım Sungun Babacan. Ağabeyim. Akıl hocam, Ustam” mesajını yayınladı.

haberler Hollywood yıldızlarının Türkiyedeki sesiydi Sungun Babacan yaşamını yitirdi

Oyuncular Sendikası’nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise “Seslendirme mesleğinin efsane isimlerinden, değerli ustamız ve üyemiz Sungun Babacan’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerinin ve seslendirme camiamızın başı sağolsun” denildi.

SUNGUN BABACAN KİMDİR?

5 Ekim 1958 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Sungun Babacan, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdikten sonra meslek yaşamına TRT’de başladı. 1980’li yılların ortalarında TRT’de ‘Cumartesiden Cumartesiye’ adlı programı sundu. Tiyatro kökenli olmayan seslendirme sanatçılarından olan Sungun, birçok sinema filmi ve dizide ünlü oyuncuları seslendirirken, uzun yıllar çeviri ve sesledirme yönetmenliği de yaptı.

haberler Hollywood yıldızlarının Türkiyedeki sesiydi Sungun Babacan yaşamını yitirdi

SESİYLE HAYAT VERDİĞİ ÜNLÜ AKTÖRLER

Hollywood yıldızları Tom Cruise, Tom Hanks, Brad Pitt, Sean Penn, John Travolta, Bruce Willis, Alec Baldwin, Jean-Claude Van Damme, Nicolas Cage, Kevin Costner, Mel Gibson ve Andy Garcia, Babacan’ın sesiyle hayat verdiği öktörler arasında yer alıyor.

haberler Hollywood yıldızlarının Türkiyedeki sesiydi Sungun Babacan yaşamını yitirdi

Read More