Haberler SON DAKİKA: Sezai Aydın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Haberler

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Sezai Aydın, diyabet ve kalbe bağlı olarak 20 gündür tedavi gördüğü Ümraniye Özel Afiyet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 

Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine göre; Aydın’ın oyuncu oğlu Arda Aydın, acı haberi, “20 gündür hastanedeydi. Corona virüs tedavisi görmüyordu… Diyabete bağlı kalp yetmezliğinden vefat etti ‘ sözleriyle duyurdu.

69 yaşında vefat eden ünlü isim, ‘John Rambo’, ‘Rocky Balboa’ ve ‘Fred Çakmaktaş’ karakterlerini seslendirmesiyle tanınıyordu.

EŞİ GEÇEN AY HAYATINI KAYBETMİŞTİ
Sanatçı Sezai Aydın’ın eşi, kadın hakları savunucusu ve psikolog Fatma Çiğdem Aydın, kasım ayında kanser nedeniyle 60 yaşında hayatını kaybetmişti.

haberler Son dakika: Sezai Aydın hayatını kaybetti

VEFATI DOSTLARINI YASA BOĞDU!
Usta oyuncu Sezai Aydın’ın vefatı dostlarını yasa boğdu. Duygularını dile getiren ünlü isimler sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu.

SEVİNÇ ERBULAK
“Her oyun gecesi bu gece ne yapacak acaba der, ders gibi dinlerdim seni. Kızımı boyu dizlerimde biten yaşında sahneye çıkarmıştın Eskimo sahnemizde. Son antremde de “güldürme ne olur” dediğimde bir şey yapmayacağım gel sen gel derdin hep. Çok şanslıydık Sezai ağabey, ve şansımızın farkındaydık. Mekanın cennet olsun, başta ailenin ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun.”

AYŞE KÖKÇÜ
“Sevgili Sezai Aydın hayatını kaybetmiş çok üzgünüm…”

DERYA BAYKAL
“Ah Sezai güzel arkadaşım… Çok üzüldüm. Elinin tersiyle yapardın seslendirmeleri. Neşeni, hayat enerjini sonuna kadar ortaya koyardın. Ankara yıllarımızda neredeyse her gün birlikte dublaj yapardık,o günler çok güzeldi. Seni özleyeceğiz. Huzurla uyu sevgili dost. Ailene tüm sevenlerine sabırlar dilerim.”

SUAT ATEŞDAĞLI
“Sessiz kaldı çocukluğumuz gençliğimiz.. Fred Çakmaktaş, Rocky, Rambo bıraktı bizi. Usta sanatçı Sezai Aydın mekanı cennet olsun.”

BÜLENT EMRAH PARLAK
“Sezai Abiyi kaybetmişiz… Çok üzgünüm ailesine ve sevenlerine sabır dilerim.”

haberler Son dakika: Sezai Aydın hayatını kaybetti

SEZAİ AYDIN KİMDİR?
15 Şubat 1952 doğumlu Sezai Aydın Ankara Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun oldu. Şehir Tiyatroları’nda uzun yıllar görev yapan Aydın, bir dönem Keçiören Belediyesi’nde “Cumartesi Cumartesi” adlı bir çocuk eğlence programının sunuculuğunu üstlendi. Aydın, ‘Yahşi Cazibe’, ‘Gönül İşleri’ gibi yapımlarda da rol aldı. 

Read More