Haberler SON DAKİKA || Müzisyen Onur Şener’in ölümünde yeni gelişme! ‘İstek şarkı’ tartışmasında dehşet dakikaları

Haberler

Ankara’nın Çankaya ilçesinde, eğlence mekanında sahne alan Onur Şener’in (45), karaoke yapmadan şarkı söylemesini isteyen grubun talebini yerini getirmediği için öldürüldüğü iddia edilen, Ali G. Semih S. ve İlker K. ‘kasten öldürme’ suçundan çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklandı. Diğer 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Olay, önceki gün gece saatlerinde Mutlukent Mahallesi 1946 Sokak’taki eğlence mekanında meydana geldi. Bakanlıkta iş müfettişi İlker K. (35); meslektaşı Ali G. (36), savunma sanayi alanında elektrik mühendisi Semih S. (36), kadın arkadaşları J.E. (36) ve G.G. (36) ile eğlenirken, sahne alan Onur Şener’den şarkıyı karaoke yapmadan söylemesini istedi. Onur Şener’in İlker K.’ye “İşime karışma” demesi üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışma, büyüyerek dışarı taşındı. Kavgaya dönüşen olayda Onur Şener, polis raporuna göre, boyun kısmından cam bardak kesisi ile yaralandı. Şener, çağrılan sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı. 1 çocuk babası Şener, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

haberler Müzisyen Onur Şenerin ölümünde yeni gelişme İstek şarkı dehşetinde ilk ifadeler ortaya çıktı

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis, cinayetle ilgili soruşturma başlattı. İlker K., Ali G., Semih S. ile mekanda birlikte eğlendikleri J.E. ve G.G., gözaltına alındı. Şüphelilerden müfettişler İlker K. ile Ali G. ve mühendis Semih S., çıkarıldığı hakimlikçe ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklandı; olay sırasında yanlarında bulunan J.E. ve G.G. adlı kadınlar da adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘BİRA BARDAĞINI FIRLATTIM’

Ankara’da, şarkıcı Onur Şener’in boğazının cam bardakla kesilerek öldürülmesiyle ilgili tutuklanan İlker Karakaş, Ali Gündüz ve Semih Soyalp’in ifadeleri ortaya çıktı. İlker Karakaş, “Onur Şener üzerime gelirken, ‘Bize doğru gelme’ diye seslendim sonra ben bira bardağını fırlattım ama denk gelip gelmediğini hatırlamıyorum. Ancak benim elimde bira bardağının sapı kalmadı. Birlikte yere yuvarlanınca bir kere yumruk salladım ancak denk geldi mi, bilmiyorum. O sırada bir kadın, bana saldırıyordu, ona vurmak istemediğim için tutmaya çalıştım. Aramızdaki arbede çok uzun sürdü. Benim arkam dönük olduğu için arkadaşlarımın ne yaşadığını bilmiyorum. Duyduğum kadarıyla onlar da boğuşma yaşamışlar” dedi.

‘BARDAK İLE ONUR’UN KAFASINA VURDU’

Semih Soyalp ise İlker Karakaş ile Onur Şener’i ayırmaya çalıştığını belirterek, “Ben Onur’a vurmadım, sadece ayırmaya çalıştım. Elimin kesildiğini çok sonradan anladım. Onur beni itince yolun ortasına doğru düştüm. Orada mı elim kesildi, bilmiyorum. İlker elindeki bira bardağı ile sert bir şekilde Onur’un kafasına vurdu. Onur sersemleyince İlker’in üzerine atladı, yere düşünce İlker bir kaç tane yumruk attı. O sırada Ali yerde yatıyordu. Ben suçsuzum” diye konuştu.

Ali Gündüz de Onur Şener’in kendilerine saldırdığını ileri sürerek, “Solist Onur gelirken arbede oldu. Bize saldırmaya geliyordu hatta bize saldırdı. O sırada itiş kakış oldu. Ben kaldırımdan yere düştüm sonra da yerden kalkamadım. İlker elindeki bira bardağını Onur’un kafasına vurdu. Onur’u darbetmedim, suçsuzum” dedi.

‘İLKER, VURDUĞUNU KENDİSİ SÖYLEDİ’

Adli kontrolle serbest bırakılan Jale E. ise “Benim kimseye bir temasım olmadı, uzakta durdum, üzerinde kan lekesi olmayan tek kişiyim. Tam mekandan çıkacakken tanımadığımız bir kişi, ‘Olayı anlatır mısınız’ diye arkadaşlara soru sordu. İlker tek başına konuşmaya başladı. Tekrardan yanıma geldiğinde ‘Siz haklısınız’ dediler. Bu sırada mekandaki herkes dışarı çıktı. Onur sinirli bir şekilde bize doğru gelmeye başladı. Gözde’nin omuzlarından tutarak itti ve ‘Sen buradan git varoş’ tarzında bir şey söyledi. Onur ve İlker’i darbetmeye başladı sonrasında arbede oldu. Aramızda 5-6 metre vardı. Ben İlker’in bira bardağıyla vurduğunu görmedim, İlker kendisi söyledi” diye konuştu.

Adli kontrolle serbest bırakılan Gözde G. de suçsuz olduğunu savundu.

“10 SENEDİR TANIYORUM”

Onur Şener’in 10 yıllık arkadaşı Önder Çimenoğlu, normalde mekanın saat 01.00’de kapandığını belirterek, “Onur, bu saatten sonra çocukluk arkadaşlarıyla doğum günü kutluyormuş içeride. 3-4 müşteri de dışarıdan katılıyor, mekan sahibi de ses etmiyor fakat bir şarkı isteğinde bulunuyorlar. O ara, ‘Ben bilmiyorum ya da çalamıyorum’ gibi bir ifade kullanıyor, onlar da sinirleniyor. Çalışan arkadaşlar dışarı çıkarıyorlar, tartışıyorlar. Zaten sokakta da kimse yok. Onur kardeşimin boğazını kesiyorlar ve vefat ediyor. 10 senedir tanıyorum, çok iyi bir arkadaşımızdır” dedi.

haberler Müzisyen Onur Şenerin ölümünde yeni gelişme İstek şarkı dehşetinde ilk ifadeler ortaya çıktı

“ŞAH DAMARI KESİLMİŞ”

Olay anını anlatan Şener’in arkadaşı Batuhan Eskicioğlu, “O gece buraya yemek yemeye gelmiştik. Tam da olayın başlangıç anlarıydı. Önce dışarıya bir grup çıktı. Sonra da tartışmalar yaşanmaya başladı. Cam kırılma sesi duyduk. Onur yere düştü o an. Kanı durdurmaya çalıştılar. Şah damarı kesilmiş. Polis geldi, birkaç kişiyi gözaltına altına aldılar. Durumu ağırdı, kanlar içerisindeydi. Kafasında cam kırıkları vardı ve kan akıyordu sürekli. Müdahale ettiler ama o saatten sonra yapacak bir şey yok. İyi bir insandı. Sohbetimiz vardı sürekli. Kimseyle bir sıkıntı yoktu. Müzikle uğraşan bir adamdı. Kavganın istek şarkının çalınmamasından ötürü çıktığını sanmıyorum. Başka bir meseleden ötürü kavgayı çıkarmış olabilirler. Arkadaşları ve ailesi geldi. Feryat ettiler. Polis geldikten sonra ortam biraz yatıştı” ifadelerini kullandı.

haberler Müzisyen Onur Şenerin ölümünde yeni gelişme İstek şarkı dehşetinde ilk ifadeler ortaya çıktı

“ÇOK BEYEFENDİ BİRİSİYDİ”

Olayın diğer tanıklarından Zekiye Altan, “Onur çok zarif ve beyefendi birisiydi. Medeniyet seviyesi yüksekti. Kendisini tanırdım. Mahallemizde müzisyendi. Hep beraber dinlemeye gelirdik. Kendisinden bir şarkı istenmiş, bilmediğini ifade etmiş o da. Onlar da program bitişinde Onur’u beklemişler. Tahrik edici konuşmuşlar. Şişeyi kırıp Onur’un şah damarına saplamışlar. Biz kendisini tanırdık, centilmen ve zarif birisiydi. Kötü tarzda bir evlat değildi. Husumeti yoktu kimseyle” şeklinde konuştu.

haberler Müzisyen Onur Şenerin ölümünde yeni gelişme İstek şarkı dehşetinde ilk ifadeler ortaya çıktı

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Öte yandan sanat dünyasından birçok ünlü isim de Onur Şener’in ailesiyle birlikte çekilen fotoğraf ve videolarını sosyal medya hesaplarından paylaşarak, tepki gösterdi. Şener’in ailesine taziyede bulunan sanatçılar, şüphelilerin cezalandırılmasını istedi. Onur Şener, ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Ankara’da toprağa verilecek.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Onur Şener için Altındağ ilçesindeki İsmet Oğultürk Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Şener’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile çok sayıda vatandaş katıldı. Şener’in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Onur Şener’in acılı annesi Leyla Pınar Şener, oğlunun herkese iyiliğinin dokunduğunu belirterek, “Bütün arkadaşlarına her yerde yardımcı olan, bütün iyiliklere koşan, hayvan sevgsiyle dolu, insan sevgisiyle dolu bir oğlum vardı. Aslan yürekli cesur oğlumun herkese bir iyiliği dokunmuştur. Çaldılar oğlumu benden, erkenden çaldılar” dedi.

Baba Erhan Şener ise “Haketmiyordu, böyle bir şeyi haketmiyordu, böyle bir ölümü haketmiyordu. Yapanları Allah kahretsin; ama peşini bırakmayacağım. Ne gerekirse o yapılacak. Böyle bir şey bir daha olmasın. Yeter artık, bu son olsun” ifadelerini kullandı.

Şener ailesinin Avukatı Meltem Banko, melek gibi bir insanı kaybettiklerini belirterek, “En güvenli dediğimiz bölgede böyle bir cinayet yaşandı. Gece mekanlarının ne kadar güvenilir olmadığını, ne kadar güvenlik açıklarının olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Onur Şener cinayeti normal bir cinayet değildir. Bu süreç kamuoyu tarafından takip edilmeli. Katillerin en yüksek cezayı almaları için uğraşacağız. Acımız çok büyük ve kelimeler kifayetsiz. 3-5 kişinin şımarıklığı yüzünden biz bugün arkadaşımızı defnediyoruz” dedi.

Read More