Haberler SON DAKİKA… Meghan Markle Kral’a mektup yazdı! Şimdi dünya bu olayı konuşuyor

Haberler

Westminster Salonu’nda ziyaretçilerin son bir kez görüp veda etmek için saatlerce sıra beklediği Kraliçe 2. Elizabeth’in tabutu, dün son yolculuğuna uğurlandı. İngiltere monarşisindeki 70 yıllık saltanatıyla tahtta en uzun süre kalan hükümdar olan Kraliçe II. Elizabeth’in halkın ziyaretine açılan naaşını 250 bin kişi ziyaret etti. Kraliçe, yerel saatle 19.30’da özel bir törenle Windsor Kalesi’ndeki Aziz George Şapeli’nde defnedildi.

“SON DERECE KİŞİSEL BİR AİLE OLAYI”

Kraliçe II. Elizabeth’in en büyük oğlu ve ülkenin yeni hükümdarı olan Kral 3. Charles ve Kraliyet ailesi üyelerinin katılımıyla gerçekleşen defin töreninin detayları kamuoyu ile paylaşılmadı ancak Buckingham Sarayı, töreni “son derece kişisel bir aile olayı” olarak nitelendirdi. Defin töreni kamuoyuna kapalı olarak gerçekleşti.

Elizabeth’in 96 yaşında hayata veda etmesinin ardından, Kral Charles’ın oğlu Harry’ye “Meghan’ı sakın getirme” diyerek, Düşes’in böylesine üzücü bir zamanda Balmoral’da olmasının doğru olmadığını ve hoş karşılanmayacağını ifade etmişti. Meghan’ın Kral’ın bu emrinin ardından ne tepki vereceği merak konusuydu. Kraliyet muhabiri Neil Sean’un Youtube kanalında yaptığı ve “çok sağlam bir kaynağa” dayandırdığı açıklama, işte tam da bunun üzerine geldi.

haberler Meghanın mektubu dünyada son haber Krala yazdı...

Kraliyet muhabiri, Meghan Markle’ın, Kraliçe’nin cenazesinden sonra Harry ile California’ya gitmeden önce, aralarını düzeltmek için Kral Charles ile ‘bire bir’ görüşme talep ettiğini iddia etti.

“ÇOK GÜVENİLİR BİR KAYNAK”

NBC News, MSNBC ve Access Hollywood gibi kanallarla birlikte çalışan eğlence muhabiri Neil Sean, Amerikalı aktrisin, Kral ile özel bir görüşme talep eden bir mektup gönderdiğini ‘çok güvenilir bir kaynaktan’ duyduğunu söyledi.

Sean, çiftin üç yaşındaki çocukları Archie’yi ve bir yaşındaki Lilibet’i görmek için mümkün olan en kısa sürede ABD’ye geri döneceklerine dair haberler üzerine Meghan’ın “şüpheleri gidermek ve havayı yumuşatmak” istediğini iddia ediyor.

BİRE BİR GÖRÜŞME TALEBİ

Prens Harry ve Sussex Düşesi’nin, Kraliçe’nin dün dünyanın dört bir yanında canlı olarak takip edilen cenaze töreninden sonra, bugün Windsor’da olduğuna inanılıyor.

Sean, YouTube’da yayınlanan ve kısa sürede yaklaşık 300 bin görüntülenme alan videoda, “Artık California’ya dönmeden önce, Kral Charles ile bire bir görüşmek istiyor” ifadelerini kullandı ve ekledi:

MEGHAN’DAN CESUR HAREKET

Doğru: Meghan ve Kral Charles; bire bir. Doğru duydun. Meghan’dan son derece cesur bir hareket.

Mektubun içeriğini detaylandıran muhabir, “Havayı yumuşatmak, doğruları yanlışlardan ayırmak ve son iki yılda yaptıklarının ardındaki mantığın hiç olmazsa bir kısmını açıklamak için bir fırsat olurdu” ifadelerini kullandı ve ekledi:

Şimdi, her ne düşünürsen düşün, Meghan’ın kendine olan inancına hayran olmalısınız.

Ancak Sean, mektubun çiftin Kraliyet Ailesi ile arasını düzeltmesi için yeterli olup olmayacağının belirsizliğini koruduğu konusunda uyardı.

Doğrusu, bu çabanın yeterli olup olmayacağı ve ilişkilerin iyiye gideceği konusunda hiçbir fikrimiz yok.

Sean, Kral’ın mevcudiyetini bir mektupla talep etmenin adetten olduğunu söyledi.

haberler Meghanın mektubu dünyada son haber Krala yazdı...

Dünkü cenaze töreni sırasında Meghan, kameraların merakla takip ettiği isimlerden biri oldu. Kıyafetlerinden duruşuna, bakışlarından mimiklerine kadar her şeyi incelendi ve her anı fotoğraflandı. 41 yaşındaki Meghan, Kraliçe’nin tabutunun arkasındaki alayla manastıra girdi. Prens Harry ve Sussex Düşesi eşi Meghan, tabutu takip ederken el ele tutuştu. Önünde Cambridge’in en büyük iki çocuğu Kate ve Wessex Kontesi Sophie ile birlikte Prens Edward vardı. Ayinden önce, düşes, II. Elizabeth’in tabutunun sunağa yerleştirilmesini izlerken Kate, George ve Charlotte’ın yanında kısa bir süre durdu. Meghan, Kraliçe II. Elizabeth’in tabutuna bakarken gözyaşlarını tutamadı. Düşes, ağlamamaya çalışsa da gözünden süzülen bir damla yaş, dikkatli bakışlardan kaçmadı.

Prens Harry ve Meghan, California’da yaşıyor ancak 8 Eylül’de Kraliçe’nin hayatını kaybetmesinden bu yana Birleşik Krallık’ta kalıyor.

Read More