Haberler Son Dakika… İnanılmaz olay! Uçağın iniş takımlarına saklanıp seyahat eden yolcu sağ çıktı

Haberler

Amerikan Havayolları’na ait bir yolcu uçağı, Miami’ye gitmek üzere kalkış yaptığında hiç kimse 1182 sefer sayılı uçuşun dünya gündemine geleceğini tahmin edemezdi. Orta Amerika ülkesi Guatemala’nın başkenti Guatamela City’den havalanan uçak, iki saat 50 dakikalık bir uçuşun ardından yerel saatle sabah 10.06’da Miami’ye iniş yaptı.

Cumartesi günü piste teker koyan uluslararası yolcu uçağının iniş takımlarında saklanan bir yolcu vardı. Havalimanı çalışanları iniş takımlarının arasından çıkan adamı görünce şoka uğradı.

haberler Son dakika... İniş takımlarına saklanarak ABDye uçtu Dünya şokta

Yayınlanan sosyal medya görüntülerinde, havalimanında yere oturan erkek yolcuya su verildiği ve sedyeye konulmadan önce onlarca polisin uçağın etrafına toplandığı görüldü.

Sağ salim Miami’ye ulaşmayı başaran yolcunun şaşkınlığı ve korkusu yüzüne yansıdı. Yaşananları görüntüleyen havalimanı çalışanının ismi ise açıklanmadı.

haberler Son dakika... İniş takımlarına saklanarak ABDye uçtu Dünya şokta

ABD polisi hastaneye kaldırılan kaçak yolcunun tedavisi bittikten sonra gözaltına alınacağı bilgisini verdi. Miami Herald, olaydan havalimanı ya da diğer uçuşların etkilenmediğini yazdı.

1947 yılından bu yana tutulan istatistiklere göre, şimdiye kadar 129 kişi iniş takımları veya diğer bölmelere saklanarak uçmayı denedi. Bunlardan 100’ü uçuş sırasında hayatını kaybetti veya yaralandı.

Read More