Haberler Son dakika: Faslı Rayan 5 gün sonra kuyudan çıkarıldı! Acı haber geldi

Haberler

Fas’ın Şafşavat şehrindeki Temurt bölgesine bağlı İğtan köyünde evinin yakınındaki 32 metre derinliğindeki kurumuş kuyuya düşen 5 yaşındaki Rayan, kurtarma çalışmaları sonucunda 5 gün sonra düştüğü kuyudan çıkarıldı.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Rayan, polis ve jandarmanın yoğun güvenlik önlemleri altında oluşturulan koridorla ambulansa alınarak Fas Kraliyet Jandarmasına ait ambulans helikoptere taşındı.

haberler Son dakika: Faslı Rayan 5 gün sonra kuyudan çıkarıldı Acı haber geldi

Küçük çocuk daha sonra helikopter ile hastaneye sevk edildi. Fas Kraliyet Divanı Rayyan’ın vefat ettiğini duyurdu.

KUYUNUN İÇİNE OKSİJEN VERİLMİŞTİ

Geçtiğimiz salı günü evlerinin yakınındaki sondaj kuyusuna düşen 5 yaşındaki Rayan’a ulaşmak için yapılan bütün girişimler sonuçsuz kalınca çarşamba sabahı kuyuya eş değer derinlikte bir kazı yapılmaya başlanmıştı.

Kuyuya indirilen bir kamera yardımıyla Rayan’ın hayatta olduğu ancak yaralı olduğu tespit edilmiş, küçük çocuğun havasız kalmaması için kuyunun içine oksijen verilmişti.

haberler Son dakika: Faslı Rayan 5 gün sonra kuyudan çıkarıldı Acı haber geldi

Buldozerler ve iş makineleri ile yapılan kazıda yer yer toprak kaymaları yaşanması üzerine kazıya yatay düzlemde insan gücü ile devam edilmiş, toprak kaymalarına karşı büyük ve geniş borularla tünel yapılarak önlem alınmıştı.

Read More