Haberler SON DAKİKA: Avrupa karıştı! Hollanda’da silah sesleri…

Haberler

Haberler Rotterdam’ın en ünlü caddesinde araçlar ateşe verildi, ‘acil durum’ ilan edilen şehirde toplu ulaşım iptal edildi. Kameralar önünde vurulanlar var, görüntüler sosyal medyada hızla yayıldı.

milliyet.com.tr

• 20 Kasım 2021 – 10:06 • Son Güncelleme:

milliyet.com.tr

• 20 Kasım 2021 – 10:06 • Son Güncelleme:

1haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Koronavirüs vakalarının hızla tırmandığı Avrupa’da ülkeler arka arkaya yeni kısıtlamalar ilan ederken, Hollanda’da gece yarısı sokaklar savaş alanına döndü.

2haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Hollanda’nın liman kenti Rotterdam’da toplanan kalabalıklar araçları ateşe verdi, polise taşla saldırdı. Havaifişekler atan öfkeli protestocular bir polis aracını da yaktı.

3haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde ise polisin bazı göstericileri vurduğu görüldü, söz konusu video kayıtları hızla yayıldı. Polis sözcüsü Patricia Wessels, söz konusu haberleri doğruladı.

4haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Geri dönen Covid-19 önlemlerini protesto eden göstericilere karşı, polis ekiplerinin şehrin en ünlü caddesinde uyarı ateşi ve doğrudan ateş açtığı bildiriliyor.

5haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Sözcü Wessells, Rotterdam sokaklarındaki çatışmalarda iki yaralının olduğunu bildiklerini söyledi ve uyarı ateşinin yaralanmalara yol açmış olabileceğini kaydetti.

6haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Göstericilere karşı basınçlı su ve biber gazı da kullanan polis, şehirde ‘acil durum’ ilan etti, toplu ulaşımı durdurdu ve insanlara evlerine dönme emri verdi.

7haberler EN AZ 7 YARALI

Haberler EN AZ 7 YARALI

Polis yetkilileri, gösteriler sırasında cep telefonlarıyla kayıt alanlardan ve görgü tanıklarından ellerindeki görüntüleri soruşturma için göndermelerini istedi.

8haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Hollanda medyası, Rotterdam’ın ana alışveriş caddesindeki olaylarda en az yedi insanın yaralandığını, polisin 20 kişiyi gözaltına aldığını yazdı.

9haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Kasım ayı başında maske ve mesafe zorunluluğu gibi koronavirüs kurallarının geri döndüğü Hollanda’da, vaka sayılarındaki üst üste rekorlarla geçen hafta yeni bir dönem başladı.

10haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Covid-19 kartınnın kapsamı genişledi, koronavirüs aşısı olmayanların veya negatif test kanıtlamayanların bir araya gelmesinin önüne geçilmeye çalışılıyor.

11haberler BİR ŞİDDET ÇILGINLIĞI

Haberler ‘BİR ŞİDDET ÇILGINLIĞI’

Yerel medya, Rotterdam’da bir araya gelen yüzlerce protestocunun ayrıca Noel veya yılbaşında havaifişek atılmasının yasaklanmasına da tepkili olduğunu aktarıyor.

12haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Rotterdam belediye başkanı Ahmed Aboutaleb ise, şehri birbirine katan göstericilerin yaptıklarını ‘bir şiddet çılgınlığı’ olarak tanımladı ve olayları kınadı.

13haberler KARANTİNA GERİ DÖNDÜ

Haberler KARANTİNA GERİ DÖNDÜ

Batı Avrupa ülkelerinden Avusturya Cuma günü sokağa çıkma yasağı ilan etti, Almanya’da Noel döneminde koronavirüs kısıtlamalarının geri dönmesi konuşuluyor.

14haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Koronavirüs önlemlerini yeniden devreye sokan ilk Batı Avrupa ülkesi olan Hollanda’da ise, bu hafta başından itibaren üç haftalık kısmi kapanma önlemleri uygulanıyor.

15haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Buna göre, bar, restoran ve dükkanlar saat 20.00’da kapanıyor. Gündelik ihtiyaçların karşılanmasına yönelik olmayan işletmeler ise saat 18.00’de kepenk indiriyor.

16haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Hollanda halkı evlerinde başka bir haneye mensup en fazla dört kişi ile buluşabiliyor, imkânı olanlar evden çalışıyor ve 1,5 metre mesafe kuralı da yeniden uygulanıyor.

17haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Büyük etkinliklerin iptal edilmesi, futbol maçları gibi spor etkinliklerinin ise seyircisiz oynanması kararlaştırıldı. Ancak üç haftalık süreçte okullar açık kalacak ve sokağa çıkma yasakları da uygulanmayacak.

18haberler Son dakika haberleri... Hollandada silah sesleri Avrupa fena karıştı

Hollanda’da günlük koronavirüs vakaları 25 bin sınırına dayandı. 17 buçuk milyon nüfuslu ülkede, yetişkin nüfusun yüzde 84’ünden fazlası tam doz aşılandı.

Read More