Haberler Son dakika! AK Partili Hamza Dağ: Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün sözcülüğü yöntemini uyguluyor

Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“FETÖ’NÜN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPIYOR”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun para transferi iddiasıyla ilgili konuşan Hamza Dağ, “Yalan söylemeyi kendisini alet etmiş bir kişiyle ahlaki olarak siyaset yapmak çok zor bir iş. Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün sözcülüğü yöntemini uyguluyor. Kılıçdaroğlu bunu ilk defa uygulamıyor. Bunu çok açık, net görüyoruz. Kılıçdaroğlu, FETÖ tarafından eline tutuşturulanları söyleme içinde. Kılıçdaroğlu bunu son dönemde iyice artırdı. Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin menfaatlerine muhalefet. Ortaya koyduğu iddiaların neredeyse tamamı FETÖ’nün ortaya koyduğu iddialar.” dedi.

“SARI’LAR DİYE BÜROKRAT KİTLESİ OLUŞTURUYOR”

“‘Sarı’lar diye bir bürokrat kitlesi oluşturuyor. Bürokratları tehdit ederek bir yol almaya gayret ediyor.” diyen Dağ, “Siyasette rakipler olacak, oldu bugüne kadar, bundan sonra da olacak. Seçim olmayan ülkelerde bile muhalefet oluşuyor kendi içinde. Siyasi rekabet olacak ama ahlaki ilke vardır. Ne kendi ailenizi ne de rakibinizin ailesini karıştırırsınız.” ifadelerini kullandı.

“TELAŞIMIZ YOK”

Dağ, “Telaşımız yok. Ortaya konulan sözlere cevap veriyoruz. O günkü sözler bugün bir gazeteci tarafından söylense, ya da bir kahvede söylense dikkate almazsınız. Kılıçdaroğlu öyle ya da böyle Türkiye’nin ikinci partisinin genel başkanı. Genel başkana kıymet verdiğimiz için değil bu millete kıymet verdiğimiz için cevap vermek zorundayız. Ortada kamuoyunun çok bilmediği TÜRKEN Vakfı… Yasal olmayan hiçbir şey yok. TÜRKEN Vakfı, Amerika’da yurt ve burs imkanı veriyor. 14 yurdu var. Bir tane de 21 katlı büyük bir yurdu yapıyor.” dedi.

“ADAY BELİRLEMELERİNE İMKAN YOK”

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dağ, “Kılıçdaroğlu’nun adaylığı noktası öncesi İYİ Parti’yi ikna etmesi gerekiyor. 6’lı masadan en ufak bir konuda bile ittifak çıkmaz. Aday belirlemelerine imkan yok. Bazen 6’lı masadan açıklamalar geliyor. Biz çok net bir şekilde ifade edelim. 2023’te Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.” şeklinde konuştu.

“ENFLASYON ADIM ADIM DÜŞECEK”

Ekonomideki gelişmelere değinen Dağ, “Önümüzdeki en önemli gündem ekonomi. Bunun içinde bir sürü alt başlık var. Ekonomi yönetimi gerekli adımları atacak. Vatandaşın alım gücü artıracak hamleler yapılacak. Enflasyon adım adım düşecek.” dedi.

“SIKINTILARIN FARKINDAYIZ”

Fahiş kira fiyatları sonrası yapılacak düzenlemelere ilişkin bilgi de veren Hamza Dağ, “Milletimizin gündemi bizim gündemimiz. Ev fiyatlarındaki artış direkt gündemimize geldi. Bakanlıklarımız bu konuda bir çalışma yaptı. Çalışmayı da son noktaya doğru getirmeye çalışıyorlar. Burada nasıl bir çalışma olacağı kamuoyuyla paylaşılacak. Sıkıntıların farkındayız.” ifadelerini kullandı.

Read More