Haberler Son dakika: AK Parti’den ‘elektrik faturalarında fiyat farkı ve doğalgazda kademeli tarife’ açıklaması!

Haberler

haberler

EkonomiSon dakika: AK Parti’den ‘elektrik faturalarında fiyat farkı ve doğal gazda kademeli tarife’ açıklaması!

HaberlerEkonomi Haberleri Son dakika: AK Parti’den ‘elektrik faturalarında fiyat farkı ve doğal gazda kademeli tarife’ açıklaması!

Haberler Gelen son dakika haberine göre; AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş yaptığı açıklamada “Elektrik faturalarında fiyat farkını belirleyen yasa teklifini 4 Ocak’ta TBMM Başkanlığı’na sunulacak. 4 Ocak tarihinden itibaren, Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına başladığı anda, kademeli doğal gaz tarifesini de getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

22.12.2021 – 23:05 | | DHA -İHA

haberler Son dakika: AK Parti'den 'elektrik faturalarında fiyat farkı ve doğal gazda kademeli tarife' açıklaması!

TBMM Genel Kurulunda Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri devam ediyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, doğalgaz faturalarına ilişkin olarak, “Biz de arkadaşlarımızla arkada istişare ettik. İnşallah bugün, sanıyorum kanun teklifini hazırlıyorlar. 4 Ocak tarihinden itibaren, Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarına başladığı anda, kademeli doğalgaz tarifesini de getireceğiz. Gerekçeleri haklı, biz de zaten onu biliyoruz. Çünkü bir villada oturanla bir gecekonduda oturanın aynı fiyattan doğalgaz tüketimini uygun bulmuyoruz” dedi.

BOTAŞ’ın özelleştirilmesi iddialarına ilişkin Elitaş, “Öyle bir konu kesinlikle gündemimizde söz konusu değil. BOTAŞ hem gaz tedarikçisi hem ileticisi. Gaz tedarikini sadece BOTAŞ değil, özel sektör kurumları yapıyor ama iletim sadece BOTAŞ’a aittir. Elektrik iletim şirketlerinde de aynı şekil söz konusudur. BOTAŞ’ın özelleştirilmesi gündemimizde olan bir konu değildir” ifadelerini kullandı.

Read More