Haberler SON DAKİKA || 25 kilometrelik araç kuyruğu! TIR’lar…

Haberler

Haberler İhracat yüklerini teslim edecekleri Avrupa ülkelerindeki adreslere götürmek için yola çıkan TIR’lar, Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda kilometrelerce yoğunluk oluşturdu. Oluşan kuyruklarla Türkiye’nin ihracatının engellenmeye çalışıldığını ifade eden TIR şoförü, Bulgaristan’a girdiklerinde de kuyruğun bitmediğini söyledi.

İHA

• 14 Aralık 2021 – 16:24 • Son Güncelleme:

İHA

• 14 Aralık 2021 – 16:24 • Son Güncelleme:

1haberler Ucu bucağı olmayan TIR kuyruğu Türkiyeden ihracat atağı

Bulgaristan’ın Lesova Sınır Kapısı’nda alımların yavaş olması ve gümrük personeli yetersizliği sebebiyle Türk tarafında 25 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

2haberler Ucu bucağı olmayan TIR kuyruğu Türkiyeden ihracat atağı

Taşıdıkları yükleri götürecekleri Avrupa ülkelerdeki adreslere ulaştırmak isteyen sürücüler, sınır kapısında 25 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Yaklaşık bin TIR, Hamzabeyli Sınır Kapısı önünde yurt dışına çıkmak için işlemlerinin tamamlanmasını bekliyor.

3haberler Türkiye’nin ihracatını engellemeye çalışıyorlar

Haberler “Türkiye’nin ihracatını engellemeye çalışıyorlar”

Türkiye’nin ihracatının engellenmeye çalışıldığını ifade eden TIR şoförü Mehmet Çiğin, “Dün akşam saat 22.00’da 23 kilometrelik TIR kuyruğuna girdik. Artık yarın sabaha geçebiliriz herhalde.

Biz sırada beklerken yatıyoruz ama mülteciler çok, getirenler çok. Adam dingilin üstüne biniyor çadırın üstten kesip içeri giriyor. Onlardan dolayı çok sıkıntımız var.

5haberler Ucu bucağı olmayan TIR kuyruğu Türkiyeden ihracat atağı

Mümkün mertebe Türkiye’nin ihracatını engellemeye çalışıyorlar. Biz Türkiye’den Bulgaristan’a girdiğimizde kuyruk bitmiyor” dedi.

6haberler Ucu bucağı olmayan TIR kuyruğu Türkiyeden ihracat atağı

25 kilometrelik bir sırada beklediklerini vurgulayan Onur Kostak ise “Araçlarımızda takograf sistemi olduğu için takografa uygun çalışıyoruz. 25 kilometrelik sırada bekliyoruz.

7haberler Ucu bucağı olmayan TIR kuyruğu Türkiyeden ihracat atağı

3 gün, 4 gün, 5 gün kadar uzadığı oluyor. Burada yol boyunca 24, 25 kilometre boyunca mülteci problemi yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

8haberler “Bulgaristan ağır çalışıyor”

Haberler “Bulgaristan ağır çalışıyor”

Sıranın sebebinin Bulgaristan tarafından kaynakladığını ifade eden Mehmet Kosta da, “Ülkenin ihracatı çok bu sebeple yoğunluk oluşuyor. Bulgaristan tarafı ağır çalışıyor bundan dolayı sıralar oluşuyor” dedi.

Read More