Haberler Selçuk Ural: Bergen’in yüzüne kezzap atılmasaydı ismi geçmezdi!

Haberler

Başrolünü Farah Zeynep Abdullah’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Mehmet Binay ve Caner Alper’in oturduğu, eski eşi Halis Serbest tarafından öldürülen ‘Acıların kadını’ lakaplı ünlü sanatçı Belgin Sarılmışer’in hayat hikayesini anlatan ‘Bergen’ filmine sinemaseverler büyük ilgi gösterdi. Yapım, 17 günde 4 milyon 94 bin 43 seyirciye ulaştı.

“ŞİDDETİ BU KADAR YAKINDAN TANIMAMIŞTIM”
Sanatçının şarkılarında kendi sesi kullanılmamış, parçaları Farah Zeynep Abdullah seslendirmişti. Bazı sanatçılar tarafından bu durum eleştiri konusu olmuştu. Abdullah, çok konuşulan film hakkında, “Şiddeti hiç bu kadar yakından görmemiş, tanımamıştım. Çünkü fiziksel şiddet tespiti kolay olabiliyor. Şiddeti ele alış biçimimiz bu süreçte beni heyecanlandırdı açıkçası. Filmde çok fazla şiddet göstermiyoruz ama göstermekten ziyade hissediliyor” açıklamasını yapmıştı.

“YAŞADIĞI ACILARIN TARİFİ YOK”
Kendisini en çok senaryonun cezbettiğini belirten oyuncu, “Bir kadın anlatıyoruz. Hiçbir insan birkaç tamlamayla anlatılamaz. Beni cezbeden senaryo oldu. Daha objektif, ne olursa olsun güçlü tarafından bakılması. Çünkü yaşadığı acıların tarifi yok. Bergen gibi çok tanınan bir insanı canlandırmak büyük bir sorumluluk gibi algılanabiliyor. Benim için senaryoda yazan önemli. Ben senaryoda yazılan kıza odaklandım. Bergen’in şarkılarını referans alarak, elimden geleni yapmaya çalıştım” şeklinde konuşmuştu.

haberler Selçuk Ural: Bergenin yüzüne kezzap atılmasaydı ismi geçmezdi

“TÜRKİYE’DE ŞÖHRET SKANDAL ÜZERİNE KURULMUŞ”
Bergen filmi ile ilgili tartışmalara Selçuk Ural da dahil oldu. Önceki gün Akmerkez’de görüntülenen sanatçı, bir döneme damga vuran Bergen’in hayatının film yapılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Ural, “Bergen’in bir tane şarkısını sorsam söyleyebilir misiniz? Peki Barış Manço’nun, Cem Karaca’nın kaç şarkısını söylersiniz? Onların filmi yapılmadı. Türkiye’de şöhret skandal üstüne kurulmuş. Bir Barış Manço’nun, Tanju Okan’ın filmi yapılmıyor. Bunlar yüzlerce şarkı üreten insanlar. Ama Bergen’in filmi yapılıyor” yorumunda bulundu.

haberler Selçuk Ural: Bergenin yüzüne kezzap atılmasaydı ismi geçmezdi

“ACILARI SEVİYORUZ”
Selçuk Ural, “Bir Cem Karaca filmi yapın. Filozof bunlar. Bergen’in yüzüne kezzap atılmasaydı ismi geçmezdi. Acıları seviyoruz. Bergen’in filmi yapıldı, Müslüm Gürses’in filmi yapıldı. Niye Barış Manço’nun, Tanju Okan’ın, Cem Karaca’nın daha nicelerinin filmi yapılmadı? Bir tanesinin 10 tane albümü var, bir tanesinin 110 tane albümü var. Ben şahsen 37 tane 45’lik 9-10 tane longplay, 10 tane kaset, 10 tane CD’si olan adamım. Benim de filmim yapılmayacak. Çıkıp şurada külotla bir gün koşarsam ertesi gün gündem değişir ve benim de filmimi yaparlar. Gerçekler maalesef bunlar. Adam ‘Uzaya gittim’ dedi, bir anda şöhret oldu. Bu ülkede sanatçı olmayacaksın” şeklinde konuştu.

Read More