Haberler Pençe-Kilit operasyonundan acı haber! Mehmet Burak Keçe şehit oldu

Haberler

MSB’den yapılan açıklamada “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 30 Temmuz 2022 tarihinde kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Mehmet Burak Keçe arı sokması sonucu geçirdiği Akut-Alerji krizi sebebiyle derhal hastaneye sevk edilmiş ancak burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadeleri kaydedildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit Mehmet Burak Keçe için taziye mesajı yayımladı. Akar, yayımladığı mesajında “Kahraman silah arkadaşımız, 30 Temmuz 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.  

haberler Pençe-Kilit operasyonundan acı haber Mehmet Burak Keçe şehit oldu

SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ TERÖRİSTLERE OPERASYON

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı’ndan terörle mücadeleye ilişkin yeni bir açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan açıklama saldırı hazırlığındaki 5 PKK/YPG’li teröristin etkisiz hale geldiği belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

Barış Pınarı bölgesine saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 5 PKK/YPG’li terörist, ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hâle getirildi.

Teröristleri tespit edildikleri yerde etkisiz hâle getirmeye devam edeceğiz!

Read More