Haberler Özge öğretmen, ilk görev yerine giderken kazada yaşamını yitirdi

Haberler

Kaza, dün saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Isparta’da yaÅŸayan Özge Kılıç (26), Milli EÄŸitim Bakanlığı’nın önceki gün yaptığı atamalar sonucu Erzurum’un Hınıs ilçesine baÄŸlı Kongor Mahallesi’ne ana sınıfı öğretmeni olarak atandı. Büyük sevinç yaÅŸayan Kılıç, kendisi gibi öğretmen olan ablası Gamze Yavuz (32) ve babası Hüseyin Kılıç’la (56) birlikte yola çıktı.

Baba Kılıç’ın kullandığı 32 HK 067 plakalı otomobil, Hınıs’a baÄŸlı AÅŸağı Ä°ncesu Mahallesi yakınlarında kontrolden çıkıp, yolun karşı ÅŸeridine geçerek tarlaya doÄŸru takla attı.

haberler Özge öğretmen, ilk görev yerine giderken kazada yaşamını yitirdi

Baba Hüseyin Kılıç ile Gamze Akyol’un yaralandığı kazada Özge Kılıç, hayatını kaybetti. Özge Kılıç’ın cenazesi, Erzurum’a getirilirken, baba ile diÄŸer kızı, Atatürk Ãœniversitesi AraÅŸtırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Sol kolu kırılan Hüseyin Kılıç, ameliyat edilirken, saÄŸ koluna darbe alan Gamze Yavuz’a tedbir amaçlı atel takıldı. 

Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, Özge öğretmenin babası ve ablası ile yakından ilgilenip, sağlık durumlarıyla ilgili bilgiler aldı. 

Özge Kılıç’ın, 2 yıl önce özel üniversitenin saÄŸlık fakültesi çocuk geliÅŸimi bölümünden mezun olduÄŸu ve öğretmen olabilmek için formasyon eÄŸitimi aldığı öğrenildi. 

Kılıç ailesi ile yakınlarının cenaze ve yaralıları almak üzere Isparta’dan yola çıktıkları belirtildi. 

 

Read More