Haberler Öğrenci dövdüğü için öğretmenlikten alınmıştı! Yeni görevi belli oldu

Haberler

haberler

GündemÖğrenci dövdüğü için öğretmenlikten alınmıştı! Yeni görevi belli oldu

Haberler Aksaray’da öğrencisi T.K.’yi dövdüğü gerekçesiyle bakanlık tarafından öğretmenlik mesleğine son verilen Ali Rıza Y., hizmet sınıfı değiştirilerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapacak. Ali Rıza Y.’nin önümüzdeki günlerde görevine başlayacağı öğrenildi.

20.01.2022 – 12:14 | | Erkan ALTUNTAŞ/AKSARAY,(DHA)

14 Aralık günü Ortaköy ilçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda  matematik öğretmeni Ali Rıza Y., ders sırasında 5’inci sınıf öğrencisi T.K.’yı sınıftan çıkartıp koridorda tokat ve yumruk atıp dövdü, boğazını sıktı. Gürültüyü duyan başka sınıftaki teknoloji tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, koşarak ettiği olayda dayak yiyen öğrenci T.K.’yı meslektaşı Ali Rıza Y.’nin elinden kurtardı. Daha sonra diğer sınıftaki öğretmenler de çıkıp, öğrenciyi alt kata indirdi. Şiddet anı ise güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

haberler Öğrenci dövdüğü için öğretmenlikten alınmıştı Yeni görevi belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı olayın ardından başlattığı soruşturma sonrası Ali Rıza Y.’nin öğretmenlik mesleğine son verdi. Genel hizmetlerde idari memur olarak görev yapmasına karar verilen Ali Rıza Y. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başlayacak.  Ali Rıza Y.’nin önümüzdeki günlerde görevine başlayacağı öğrenildi.  

Read More